На Київщині через збій Київстару вимкнулась система повітряних тривог: як влада повідомлятиме мешканцям, чи є ракетна небезпека

Читать на русском

Через збій у Київстарі, у 76 населених пунктів були помітні точкові вимкнення Повітряної тривоги

Читать на русском
Повітряна тривога, КОВА
У системі повітряної тривоги стались вимкнення в низці міст Київської області

Через збій у Київстарі, у 76 населених пунктів були помітні точкові вимкнення Повітряної тривоги

У Київській обласній військовій адміністрації заявили, що попри те, що мережа Київстар перестала працювати, місцева влада працює над тим, аби усі жителі області могли отримати своєчасну інформацію про повітряну небезпеку. У 9 населених пунктах не працює система оповіщення. Загалом точкові вимкнення системи помітили у 76 населених пунктах.

Про це повідомляє Начальник КОВА Руслан Кравченко на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці. За його словами, громадяни можуть піти до Пунктів незламності, аби під'єднатись до Wi-Fi та вийти на зв'язок за потреби

Посадовець зазначив, що через збій Київстару не працює система оповіщення в Бучі, Ірпені, Вишневому, Березані, Сквирі, Ржищеві, Таращі, Володарці та Гірській тергромаді (Бориспільській р-н). Окрім того, є точкові вимкнення в Борисполі та ще 75 населених пунктах. За його словами, в цих населених пунктах сигнал "Повітряна тривога" буде дублюватись іншою системою оповіщення.

"Також наголошую! У тих населених пунктах, де є проблеми з роботою системи, будуть працювати екіпажі патрульної поліції та ДСНС. Вони через гучномовці сповіщатимуть про повітряну небезпеку", - написав він.

Збій в Київстарі

12 грудня стався збій у роботі мобільного оператора Київстар. Зазначається, що у великої частини клієнтів зник зв'язок та доступ до інтернету. Користувачі не могли зателефонувати, надіслати повідомлення, чи перевірити стан рахунків. У самій компанії пояснили, що на неї сталась хакерська атака та було спричинено технічний збій у роботі її сервісів. Клієнтам тимчасово були недоступні послуги Київстар за їх купленими тарифами. Також у пресслужбі розповіли, що зловмисники не змогли скомпрометувати базу персональних даних абонентів унаслідок атаки. 

Також повідомлялось, що Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом кібератаки на одного із національних операторів мобільного зв’язку «Київстар». Справа була розпочата за вісьмома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж);
  • ст. 361-1 (створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут);
  • ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ст. 111 (державна зрада);
  • ст. 113 (диверсія);
  • ст. 437 (планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни);
  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній).

Також СБУ розповіло про те, що за однією з версій обставин, за атакою можуть стояти спецслужби росії. Працівники відомства задокументувала обставини атаки та допомогли компанії завершити відновлення мережі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.