Місію завершено: активісти неохоче передають державі Межигір'я Януковича, там рахують тварин і цінні речі

Колишні майданівці з ГО НПУ Межигір'я, що вже десятиліття керують резиденцією екс-президента, ще перебувають на території парку: відомо про їхні претензії на частину майна, що використовувалося при діяльності парку, бо воно нібито записане на саму ГО

Межигір'я активісти передача на баланс Парк
Нині у Межигір'ї вже завершили роботу комісії, що підрахували усі об'єкти рухомого майна, а також ветеринари, що перевірили стан тварин

Довготривала історія з передачею паркового комплексу Межигір'я, колишньої резиденції президента-втікача Віктора Януковича, на баланс держави завершується. Днями Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) повідомило про фінішну пряму. А громадська організація "НПУ Межигір'я", яка більш як 10 років управляла комплексом, написала на своєму сайті "Mission Completed". Але, як завжди, все непросто: громадська організація може собі претендувати на певні речі у Межигір'ї, які, каже, купувала власним коштом. А активісти досі перебувають на території парку.

Знайшли 500 ікон, вітражів та люстр

АРМА повідомило про завершення процесу передачі в держуправління рухомого арештованого майна паркового комплексу Межигір'я. Активісти керували майном з 2014 року, за цей час було чимало історій, пов'язаних з їхнім управлінням - так, в грудні 2023-го буквально "на подвір'ї в Януковича" БЕБ виявило лінії з виробництва контрафактних продуктів харчування просто у приміщеннях колишньої резиденції.

"Підписання документів про передачу державного майна в управління державному парку-пам’ятці "Межигір’я" стало фінальним заходом в роботі міжвідомчої комісії, яка впродовж двох місяців працювала на території об'єкта", - йдеться у повідомленні АРМА.

Днями у Межигір'ї працювала комісія з приймання майна: вона перевіряла усі активи, 121 будівлю та споруду, включаючи музей "Хонка" (елітний будинок з дерева та каменю, де мешкав Янукович), понад 25 тис. одиниць рухомого майна. Також оглянули інфраструктуру комплексу, що пов'язана з тепло-, електро-, водопостачанням тощо - йдеться про можливість безперебійної роботи Межигір'я.

"Також комісія виявила понад 500 цінних обʼєктів рухомого майна, які раніше не були описані. Зокрема, твори мистецтва, ікони, вітражі у церкві, барельєфи, предмети інтерʼєру, люстри тощо... тобто цінне майно, яке також буде стягнуто в дохід держави", - зазначили у АРМА.

Активісти хочуть забрати все, що купували для підтримки парку

Цікаво, що активісти, які усіляко опиралися процесу зміни підпорядкування, також погодилися з передачею Межигір'я. На своєму сайті вони виклали напис "Mission Completed" ("місію завершено"), а також написали про те, що з них вже зняли тягар зберігання майнового комплексу.

"Місію завершено", - написали активісти на своєму сайті
"Місію завершено", - написали активісти на своєму сайті

"Прокурор САП зняв з нас відповідальність та підписав акт прийому-передачі арештованого майна до АРМА, а АРМА в цей же час передала це майно до державної установи Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва. Парк під керівництвом ГО "НПУ Межигір'я" більше не працює і не несе відповідальності за майно та стан парку", - зазначили активісти, зазначивши принагідно, що зобов'язання по налагодженню роботи парку бере на себе держустанова.

Натяк досить прозорий - адже на території Межигір'я мешкає чимало екзотичних звірів, птахів, риб тощо, що лишилися з часів експрезидента. Тож, за даними Інформатора, були певні побоювання у тому, що окремі співробітники ГО, які працювали з тваринами, можуть піти на провокації. Саме тому на минулих вихідних, 13-14 липня, ветеринари Держпродспоживслужби провели повний огляд усіх мешканців Межигір'я, про що повідомила пресслужба Міндовкілля. Цікаво, що у Міндовкіллі запропонували усім, хто працював з тваринами останні 10 років, залишитися на роботі.

"На території працює відділ кадрів і всім зацікавленим працівникам, які всі ці роки опікувались парком на волонтерських засадах, надана можливість прямо зараз на території парку-памʼятки офіційного працевлаштування в державну установу на посади за напрямками їх роботи", - зазначили у відомстві.

Ще один важливий момент: за нашими даними, активісти ГО "НПУ Межигір'я" досі перебувають на території парку. Передача території, рухомого та нерухомого майна триває, а активісти стверджують, що купували певне обладнання коштом благодійників, які допомагали, перераховуючи допомогу на рахунки ГО. А відтак, певне обладнання, що нині фізично перебуває на території колишньої резиденції Януковича, має бути звідти вивезене, адже перебуває на балансі громадської організації.

Костюми M-Tac, як в Зеленського, і жетони, наче в копів: якою буде охорона парка-пам'ятки Межигір'я

Нагадаємо, напочатку року Інформатор писав про те, що парк-пам'ятка "Межигір'я" винаймає охорону, закупаючи для неї костюми M-Tac, як в Зеленського, і жетони, наче в копів, а також осучаснює власний вебсайт. Крім того, керівництво парку замовило виготовлення проєкту землеустрою, відтак, має наміри впорядкувати питання землі.

Також ми розповідали, що під час однієї з недавніх ракетних атак РФ на Київщину у кінологічному центрі "Межигір'я", що розташований всередині колишньої резиденції президента-втікача Віктора Януковича, уламки ракети вбили собаку. Тварина належала військовому, що нині перебуває на фронті. Також було пошкоджено будівлю центру і вольєри, вибито вікна й двері.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube