Дорожні робітники встановили знаки про завершення веломаршруту та попередження про велосипеди на дорозі просто посеред рельєфної доріжки на тротуарі: у підсумку кияни з поганим зором просто приречені на травмування, просто йдучи облаштованим хідцем
Комунальники припустилися кумедної помилки, облаштовуючи інклюзивну зону на тротуарі Бесарабської площі поряд із однойменним ринком у Печерському районі Києва. Робітники поклали рельєфне покриття для слабозрячих пішоходів, а тоді встромили просто по центру хідців дорожні знаки. Це може становити небезпеку для киян, хто користуватиметься рельєфною доріжкою на хідці, адже слабозрячі можуть просто не помітити знаки й травмувати себе - через довіру до тих-таки комунальників.
Світлинами із наново облаштованої пішохідної зони Бессарабської площі поряд з грузинським рестораном ChaCha виклав у Facebook політолог-міжнародник Олег Саакян. Він задався питанням - мовляв, чи точно має бути саме таке вирішення проблеми облаштування інклюзивних пішохідних хідців.
"Мені внутрішнє чуття й логіка підказуть, що це якось зовсім не вірно. Маю на увазі стовп посеред рельєфного покриття", - додав Саакян у дописі.
Дійсно, робітники встромили два дорожніх знаки просто посеред рельєфної плитки, що позначає хідець для слабозрячих пішоходів. Один з цих знаків позначає завершення велосипедної доріжки, інший - попереджає про можливий виїзд велосипедистів на проїжджу частину. Цікаво, що саме у цьому місці дорога звужується, і перед виїздом на Хрещатик з Бессарабської площі постійно накопичується затор, відтак, велосипедна доріжка лише ускладнювала б тут ситуацію з дорожнім рухом.
Чий саме формалістичний підхід призвів до курйозної ситуації - робітників, що вкладали плитку, дорожньої служби "Центру організації дорожнього руху" (саме "на ньому" встановлення нових дорожніх знаків у столиці), чи й на розробниках нового інклюзивного маршруту, поки невідомо. Якщо слабозрячі кияни й гості міста користуватимуться новою доріжкою, зрозуміло, що травм не уникнути: на перший знак, що свідчить про завершення веломаршруту, можна сміливо вішати напис "місце для удару головою".
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві відкрили новий наземний перехід на перетині центральних вулиць, Хрещатика й Прорізної, біля станції метро "Хрещатик". Він дублює підземний перехід, що розташований там же віддавна. Поряд встановлений світлофор з детекторами транспорту.
Також ми розповідали, що на світлофорах у Києві почали встановлювати нові кнопки, які оснащені сенсором та видають звуковий сигнал, що дозволяє почати перехід дороги. Наразі таку систему впроваджують на пішохідних переходах, що дублюють підземні й надземні, та на світлофорних об’єктах, побудованих у 2024 році. Інклюзивні кнопки зі звуком мають створити більш комфортні умови для людей з порушеннями зору.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.