Мінус двоє з друзів Оушена: у Києві затримали серійних грабіжників банків

Зловмисники ретельно готувалися до злочинів, аналізували плани будівель та типи систем охорони, а вночі вдиралися до торговельних центрів та ламали сейфи пунктів обміну валют та торгових точок, не гребували й банкоматами

Банки пограбування поліція
Вдома в злочинців знайшли чималі кошти, в тому числі, у різних валютах, золоті й срібні речі, а також гідравлічні механізми, за допомогою яких ті здійснювали пограбування

28 вересня у Києві затримали серійних грабіжників банків, які підходили до справи так професійно, що могли б стати прототипами героїв у фільмах на кшталт "11 друзів Оушена". Впродовж 2024 року чоловіки грабували пункти обміну валют, каси магазинів та банкомати у кількох торгових точках столиці. Схопити обох вдалося "на гарячому", під час чергової спроби пограбування банкомату - а безпосередню участь у спецоперації брали фахівці служби безпеки ПриватБанку.

Про викриття двох серійних грабіжників банків розповіли Інформатору у прес-службі ПриватБанку. Там зазначили, що спецоперацію проводили одразу декілька відомств: Нацполіція (причому, як Головне управління у Києві, так і більш спеціалізовані підрозділи), а також Служба безпеки ПриватБанку та фахівці з охоронної компанії ТОВ "Венбест". Схопили обох "на гарячому", просто під час спроби чергового пограбування банкомату банку. А затриманню передувала кропітка багатомісячна робота правоохоронців, банківських фахівців та охоронної компанії.

"Перед початком дії комендантської години зловмисники таємно проникали до будівель торгівельних центрів та відключаючи охоронну сигналізацію, здійснювали злом сейфів пунктів обміну валют, банкоматів та торгових точок. Грабіжники ретельно готувалися до злочинів: попередньо аналізували план будівлі, види та типи системи охорони, наявність відеоспостереження в будівлях та в місті", - розповідають у ПриватБанку.

Відомо також, що за місцем проживання злочинців в результаті обшуків вилучили зброю, гроші у різних валютах, ювелірні вироби, комп'ютерну техніку, радіостанції, елементи охоронно-тривожної сигналізації, спеціальний та гідравлічний інструмент. Чи повідомили вже "друзям Оушена" про підозру, наразі даних немає. Втім, зазначимо, що обидвох можуть притягнути до відповідальності за розбій (частини 3 і 4 статті 187 КК України).

Затримали проректора київського вишу та злодіїв, що викрали іноземця-IT-шника

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що київська поліція викрила, затримала і 26 травня 2024 року оголосила про підозру чотирьом членам злочинної групи, що взяли в заручники та катували IT-фахівця, громадянина Туреччини. Зловмисники видавали себе за правоохоронців, і вимагали в іноземця 100 тисяч доларів. А коли не отримали бажаної суми, вивезли того в багажнику автівки до лісу, погрожуючи вбити. "Вишенькою на торті" є те, що керував групою громадянин РФ, який раніше відбував покарання за участь у терористичному угрупованні, що воювало проти сил АТО на Донбасі.

Також ми писали, що у Києві проректор Нацуніверситету біоресурсів і природокористування допомагав військовозобов'язаному вступити до аспірантури за хабар. Свої послуги посадовець вишу оцінив у 2 тис доларів. Тепер йому загрожує позбавлення волі строком до 8 років з позбавленням майна.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube