Метеорологічна зима прийшла до Києва на 10 днів раніше, ніж звичайно: чого очікувати далі

Читать на русском

Після найтеплішої осені за останні десятиріччя зима прийшла 19 листопада, що раніше на 10 днів за звичайну дату

Читать на русском
Прихід метеорологічної зими до Києва
Зима прийшла до столиці на 10 днів раніше, ніж зазвичай, після надзвичайно теплої осені

Після найтеплішої осені за останні десятиріччя зима прийшла 19 листопада, що раніше на 10 днів за звичайну дату

У Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського підбили підсумки осені. На думку експертів, метеорологічна зима в Україні розпочалася в Україні раніше, ніж зазвичай - 19 листопада. Проте осінь була чи не найтеплішою за історію спостережень, середня температура повітря восени становила +11,4С, а це аж на 2,7С вище за середні значення.

"Нинішня осінь посіла друге місце серед найтепліших із 1881 року в столиці. Було зафіксовано п’ять температурних рекордів і один рекорд за опадами. Всі осінні місяці були теплішими ніж зазвичай, особливо вересень, який мав найбільше позитивне відхилення — 3,9С", — стверджують метеорологи.

Найхолоднішим днем осені був четвер, 23 листопада, коли мінімальна температура вночі знизилася до -6,8С. А найбільш теплим днем було 24 вересня: максимальна температура сягнула +29,1С після полудня. Також фахівці інформують, що за вересень-листопад у Києві випало 172 мм опадів, а це 115% від кліматичної норми для України.

Відтак, метеорологічна зима у Києві розпочалася трохи раніше, ніж зазвичай - 19 листопада. Саме в цей день відбувся стійкий перехід середньодобової температури повітря через 0С у бік зниження. Саме це є ознакою початку метеорологічної зими. Звичайно це відбувається у столиці 29 листопада.

На погоду впливає кліматичне явище "Ель-Ніньо"

Нагадаємо, Інформатор писав, що за осінь погода у Києві встановила одразу два температурних рекорди. Метеорологи пов’язують це з кліматичним явищем під назвою Ель-Ніньо, під час якого слабшають пасати, і тепла морська вода відтісняється назад на схід, до західного узбережжя Америки. В екваторіальній частині Тихого океану Ель-Ніньо вже призвів до підвищення температури, регулюючи кількість опадів, атмосферний тиск та інші фактори, які називають "глобальним потеплінням".

Також з осені енергетики перейшли на посилений режим роботи через погодні умови. Сильні дощі, буревії та штормові пориви вітру, що спостерігалися восени та на початку зими, обривають дроти та залишають без світла цілі населені пункти.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.