Мешканці Чеховського провулку в Києві збунтувалися проти створення скверу

Внаслідок протестів, скарг та звернення до міської влади та громадськості кияни домоглися, аби реконструкція зеленої зони під їхніми вікнами не перетворилась у вирубку інсуючих дерев та встановлення лав

ремонт
Комунальники встигли почати розбирати підпірну стіну з жовтої київської цегли, зламати молоде дерево та встановити паркан

16 жовтня 2024 року мешканці будинку №11 по Чеховському провулку у Шевченківському районі Києва нарешті зможуть взяти участь у громадських обговореннях щодо долі власної прибудинкової території. Тендер на проведення переобладнання зеленої зони площею п’ять соток, що знаходиться під вікнами будинку, був оголошений ще у липні, проте жителі нічого про це не знали. І лише 8 жовтня, коли на території з’явилась огорожа та табличка з надписом “Капітальний ремонт скверу”, вони дізналися, що чекає на прибудинкову територію, та почали протестувати.

Будинку № 11 понад 110 років, він є пам’яткою архітектури, а територія, де КП “Київзеленбуд” планував за 6 млн грн переобладнати зелену зону, є частиною прибудинкової території. І коли після появи огорожі комунальники почали розбирати підпірну стіну з жовтої київської цегли, мешканці, після невдалих звернень до міської влади, пішли за допомогою до громадських активістів, повідомила у Facebook представниця громадської організації UKyiv Настя Глущенко. За її словами, виходить, що в усьому винен Київзеленбуд, який не питав громаду, не повідомляв Департамент благоустрою, Департамент охорони культурної спадщини чи Мінкульт, коли почав працювати на території пам'ятки. Проте, здається, поки всі всіх почули і 16 жовтня відбудеться презентація та обговорення проєктуза участі мешканців будинку.

Вони, до речі, не просто образились, що їхньої думки не запитали, а побоюються, що існуючі зелені насадження - дерева та чагарники будуть знищені. До того ж, планувалось встановити на невеликій ділянці під вікнами будинку аж 10 лав, хоча попередні демонтували через те, що на них збиралися гучні компанії з алкоголем. Окреме занепокоєння викликало і майбутнє освітлення скверу у вигляді ліхтарів теж під вікнами. Одночасно жителі зауважуть, що створення скверу як інклюзивного та безбар’єрного простору для пацієнтів Інституту травматології та ортопедії, що знаходиться поруч, це, звісно, добре і правильно. Але було б ще краще звернути увагу на територію самого Інституту, яку важко назвати доступною та зручною для людей з ортопедичними захворюваннями.

Інші гучні ремонти київських скверів “Київзеленбудом”

Нагадаємо, Інформатор розповідав, нещодавно Київзеленбуд вже вдруге шукав підрядника  для капітального ремонту комплексного спортивно-ігрового майданчика з елементами інклюзивності у сквері імені Кошиця біля Дарницької районної держадміністрації. Загалом на майданчик збираються витратити до 8,5 млн грн. Компанія-переможець до 15 вересня 2024 року має зробити нові пішохідні доріжки з використанням тактильної плитки, змонтувати 8 лав та 10 урн та зробити гумове покриття на майданчиках.

Також ми розповідали, як Київзеленбуд не дорахувався покриття на 1,3 мільйона на спортмайданчику у сквері на Симиренка. Згідно з матеріалами слідства, між «Київзеленбудом» та приватним підприємством у 2023 році був укладений договір на ремонт скверу на вулиці Симиренка між будинками №5-В та №7-А. У цьому сквері є спортивний майданчик, на якому мали облаштувати спеціальне покриття, втім, чомусь про це забули. Наразі колишнім працівникам «Київзеленбуду», які допустили перерахування коштів за ремонт скверу, хоча роботи виконали не до кінця, загрожує до 12 років в’язниці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube