Соціальна адаптація військовослужбовців (далі САВ) - це процес надання військовослужбовцям, звільненим у запас або відставку, також звільненим військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової служби, допомоги у вирішенні питань щодо професійної орієнтації, перепідготовки та працевлаштування в ринкових умовах.
Послуга САВ та їхніх рідних – це одна з дев’яти соціальних послуг, які місто закуповує за соціальним замовленням, що наразі є найбільш передовим шляхом розвитку сфери соціальних послуг. Про це повідомив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий, передає Інформатор.
«На сьогодні основною проблемою у наданні послуги соціальної адаптації військовослужбовцям є те, що вони ще не звільнені з лав Збройних Сил України, а перебувають на реабілітації у шпиталях Києва. Тому зараз їхні основні потреби – це медична реабілітація та виплати. Тож нині ця послуга надається переважно рідним наших захисників, які потребують соціальної адаптації. Щодо військовослужбовців, які зараз перебувають на лікуванні та реабілітації у столичних закладах, то мультидисциплінарні команди спілкуються з ними, надають психологічну підтримку, консультують із юридичних питань, виявляють потреби самих захисників і членів їхніх сімей у соціальній адаптації», – зазначив Руслан Світлий.
За інформацією Департаменту соціальної політики, у період із лютого до квітня цього року послуга соціальної адаптації вже надана 11 особам. Основними отримувачами на сьогодні є діти і молодь з моторними і комплексними порушеннями та 1 військовослужбовець, який зараз на етапі звільнення з лав ЗСУ у зв’язку із складним пораненням.
Мультидисциплінарна команда, яка працює з військовими, складається з 5 осіб (фахівці із соціальної роботи, психологи, юристи), які надають весь комплекс необхідної допомоги. За потреби надавач послуги буде збільшувати склад команди і заходи для захисників та членів їхніх сімей. Наразі мультидисциплінарні команди працюють із родинами військовослужбовців, які потребують підтримки.
За інформацією Департаменту, найбільш активно послуга зараз надається дітям і молоді з інвалідністю. Для роботи із ними залучені фахівці з психології і поведінкової терапії, сенсорної інтеграції, логопеди, арт-терапевти, спортивні тренери, які у межах своїх занять (індивідуальних і групових) не тільки розширюють спектр необхідних для життя навичок отримувачів послуги соціальної адаптації, а й працюють над комунікацією, соціалізацією дітей та молоді, сприяють створенню дружніх стосунків, проведенню спільних заходів, які розширюють спектр можливостей залучення дітей і родин у суспільне життя громади.
Щоб отримати послугу соціальної адаптації потрібно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації.
Категоріями осіб, які можуть отримати послугу соціальної адаптації є:
Суть послуги соціальної адаптації полягає у сприянні інтеграції особи в цивільне життя і допомозі з вирішенням питань, які людина самостійно не в змозі подолати у зв’язку зі складними життєвими обставинами.
Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.
Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.
Платон Бережний