КМДА адаптувала інформацію про укриття для людей з порушенням зору

Читать на русском

Тепер користувачі Інтернету, які повністю втратили зір, зможуть швидше знайти найближчі до них сховища

Читать на русском
Створення інклюзивного середовища
Перелік укриттів у Києві адаптували для людей з порушенням зору

Тепер користувачі Інтернету, які повністю втратили зір, зможуть швидше знайти найближчі до них сховища

Перелік укриттів адаптували до людей з порушенням зору. Це зробили, щоб кияни, що повністю втратили зір, могли знайти найближче до них сховище. Тепер у відкритому для них доступі - дані про усі 4013 київських укриттів, зведені в табличку.

Як повідомила Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, у Києві розвиватимуть инклюзивне онлайн-середовище для тих, хто має обмеження у можливостях відкрито шукати інформацію в Мережі. Від цього, каже вона, залежить рівність людей у праві доступу до даних.

"Інформація має бути доступною кожному та кожній. І саме інтернет – першоджерело її пошуку. Тому від того, наскільки доступний вебсайт чи застосунок, залежить, чи всі громадяни отримують інформацію в повному обсязі та зможуть задовольнити власні потреби. Ми маємо розвивати інклюзивне онлайн-середовище, де кожен може користуватись усією інформацією в мережі", - каже Петрівська.

За словами чиновниці, з метою створення відкритого та інклюзивного онлайн-простору для містян проводяться відповідні заходи. Так, наприкінці 2023 року для профільних фахівців провели вебінар за темою: "Безбарʼєрність цифрових міських послуг". Під час онлайн-заходу учасники також обговорили подальші кроки з адаптації міських сайтів і застосунків до потреб осіб з інвалідністю різних функціональних порушень.

Які ще соціальні проєкти реалізовано у Києві

Нагадаємо, з 1 грудня працівники інфозон головних вокзалів Києва та Львова отримали спеціальні планшети, зі встановленою програмою для пасажирів з порушеннями слуху. У 2024 році проєкт планується масштабувати на вокзали з великим потоком пасажирів. Програма дозволяє спілкуватися співробітникам вокзалу з пасажирами за допомогою української жестової мови.

Також ми розповідали, як 7 грудня у Києві відкрилось вже друге соціальне кафе, де працюють люди з інтелектуальними порушеннями та синдромом дауна. Sunshine Cafe спеціалізується на приготуванні піци, хліба та печива. Частина випічки, яку готує команда, безкоштовно надають малозабезпеченим групам населення, а також передають Збройним Силам України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.