Киянка покарала турецьку компанію Онур за незакритий люк на шосе у Києві: рішення суду

У Києві на Набережному шосе, поблизу Паркового мосту в напрямку Поштової площі поліція зафіксувала ДТП - Toyota Corolla погнула диск та проколола шину, влетівши у незачинений люк прямо на дорозі.

суд, Київ, ДТП, експертиза
Жінка оплатила експертизу та звернулась до суду

На ділянці від Поштової площі до моста Метро до цієї події проходив капітальний ремонт Набережного шосе. Цим займалася українська «дочка» турецької компанії «Онур Конструкціон Інтернешнл». За ремонт відрізка дороги комунальна корпорація «Київавтодор» заплатила понад 103,6 млн грн. 

Готовність дороги до експлуатації перевіряла комісія, де окрім цих компаній було ще КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них» Печерського району. Всі погодилися та поставили підписи, що дорога безпечна, а ремонт якісний. 

Через те, що філіал турецької компанії «Онур Тааххют» та управління мали відповідати за безпеку на шосе, киянка після ДТП звернулась до суду. Вона вимагала 159 тис. 923,54 грн компенсації за понівечене авто та моральну шкоду. 

Що вирішив суддя

Суддя Печерського районного суду Києва Роман Новак вивчив звіт оцінювача щодо пошкодження автомобіля та рахунки щодо обстеження авто й оплати послуги адвоката. Виходило, що аварія сталася не через неуважність водійки.

«Причиною вказаної дорожньо-транспортної пригоди стало відсутність фіксації каналізаційного люка, розташованого на проїжджій частині Набережного шосе, поблизу Паркового мосту. При наїзді колесом автомобіля на каналізаційний люк, сталося перекидання люка та пошкодження автомобільної шини та колісного диска. В результаті чого водій втратив керування транспортним засобом, що призвело до зіткнення з бетонною огорожею», - йдеться у висновках суду.

Виходило, що аварія та пошкодження машини сталося «внаслідок неналежного утримання вулично-дорожньої мережі, за чим мало слідкувати районне «Шляхово-експлуатаційне управління». Проте ремонтом на ділянці, де сталося ДТП, займалася «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» і в угоді з нею було написано, що компанія має нести відповідальність, якщо користування дорогою принесе комусь збитки.

Суддя погодився з висновком експерта щодо розміру компенсації за понівечене авто. Проте був проти розміру моральної шкоди та зменшив її з 50 тис. грн до 5 тис. грн.

Розгляд справи закінчився тим, що у листопаді 2022 року суддя Роман Новак вирішив, що «Шляхово-експлуатаційне управління» Печерського району та «ОНУР КОНСТРУКЦІОН ІНТЕРНЕШНЛ» мають солідарно заплатити киянці 103 тис. 023,54 грн за пошкоджену машину.

Крім цього підприємства мають ще заплатити жінці 7 тис. 900 грн за складання звіту та компенсувати хвилювання. Адвокату постраждалої водійки мали заплатити 4000 грн за його роботу.

Інформатор писав, що у Києві судитимуть директора фірми за ремонт у музеї Шевченка.

Згідно з новинами, російські дрони незаконно перетинають повітряний простір через Молдову, хоча це поки не підтверджено офіційною інформацією від молдовської сторони. Українські військові джерела вже засвідчують цей факт та висловлюють занепокоєння. Щоб краще зрозуміти ситуацію, ми звернулися до експерта з авіації, Анатолія Храпчинського, щоб дізнатися, як така ситуація могла виникнути та чому Росія взагалі обрала Молдову як маршрут для своїх дронів.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ