За меблі чоловік загалом мав заплатити 102 тис. 391 грн, та з цієї суми він зробив передоплату 3 платіжками, проте ні меблів, ні грошей не отримав
Мешканець столиці вирішив замовити до своєї квартири нові меблі. Для цього він 8 лютого 2023 року уклав угоду, за якою виконавець – ФОП мав зробити для нього нові столи та стільці за 102 тис. 391 грн. Але коли киянин заплатив майже 80 тис. грн передоплати, підприємець зник разом з грошами.
Ще на стадії укладання угоди сторони домовились, що інші 22 тис. 393 грн за меблі киянин заплатить готівкою до підписання акту прийому-передачі товару.
«Передплата була внесена трьома платіжками відповідно до виписок з карткових рахунків. Перший на суму 20 100,00 грн. 09.05.2023 о 17:19. Другий на суму 30 149,00 грн. 10.05.2023 о 09:15. Третій на суму 30 149,00 грн. 10.05.2023 о 12:00», - йдеться у матеріалах справи, яку розглянув суд у Києві.
За словами замовника, після отримання передплати підприємець до роботи не приступив, натомість він вимкнув телефон та став переховуватися від киянина. Тоді мешканець столиці найняв адвоката, який відправив на адресу виробника меблів вимогу щодо повернення коштів, однак нічого не сталося.
«Відповідно до п. 4.3. договору за затримку виготовлення замовлення, виконавець виплачує замовнику штраф у розмірі 0,1% повної вартості виробу за кожен день прострочення», - так киянин визначив розміру штрафу.
З цими розрахунками киянин звернувся до суду, щоб повернути гроші за меблі. Він просив повернути 79 тис. 998 грн авансу, 14 тис. 949,08 грн пені та 10 тис. грн компенсації моральної шкоди.
Скільки підприємця не запрошували на судові засідання повістками, він жодного разу не прийшов. Тому суддя Деснянського районного суду Києва Наталія Таран вирішила, розглянути справу заочно, без участі сторін. Згідно з договором та квитанціями про оплату, загалом за меблі мали заплатити 102 тис. 391 грн. З цієї суми чоловік зробив передоплату 3 платіжками.
«Згідно з договором виконавець зобов`язується виготовити та доставити виріб відповідно до замовлення протягом 14 робочих днів, - зазначила суддя. – (Киянин) стверджує, що ним виконані умови договору та внесені виконавцю кошти у розмірі від вартості виробу, що становить 79 998 грн».
Однак після отримання коштів ФОП роботу не розпочав та кошти не повернув. Мало того, виробник «від зустрічі ухиляється, на телефонні дзвінки не відповідає».
«З матеріалів справи вбачається, що (виробник) не надав доказів, які б свідчили про повне або часткове виконання умов договору. Крім того, не надано суду доказів того, що (киянин) ухилявся від отримання товару або вчиняв дії, які б свідчили про перешкоджання (ФОПу) виконати умови договору, зокрема, в частині поставки та монтажу товару», - йдеться у матеріалах з сайту судового реєстру.
Через це 21 березня 2024 року суддя Наталія Таран вирішила, що угоду на виготовлення меблів потрібно розірвати. Крім того, підприємець має виплатити всі кошти, про які просив мешканець столиці.
15 січня 2021 року у будинку в Києві зникло світло, а в кабелі живлення всього під`їзду сталося перегоряння. Через що кондиціонер у трикімнатній квартирі киянки загорівся і сталася пожежа. Щоб привести все до ладу потрібно було понад 456 тис. грн.
Після пожежі власниця оселі звернулася із заявою до житлово-експлуатаційної дільниці №4 КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Святошинського району міста Києва». Жінка просила створити комісію, яка б оглянула спалену квартиру та зафіксувала пошкодження. З довідкою від комісії киянка звернулась до суду та відсудила вартість ремонту квартири та ще отримала 5 тис. грн як компенсацію моральної шкоди.
Інформатор писав, що альтанки у Совській балці мають прибрати за рішенням суду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.