Киянин відсудив у адвоката гроші за те, що той проігнорував його справу

Читать на русском

Мешканець столиці подав на свого адвоката до суду та вимагав повернути понад 40 тисяч гривень за сплачені, але не надані послуги, на що захисник відповідав, що суддя й так ухвалив потрібне рішення – з’являвся він до суду чи ні.

Читать на русском
суд, Київ, адвокат, квартира
Адвокат мав захистити інтереси і історії про продаж квартири

Мешканець столиці подав на свого адвоката до суду та вимагав повернути понад 40 тисяч гривень за сплачені, але не надані послуги, на що захисник відповідав, що суддя й так ухвалив потрібне рішення – з’являвся він до суду чи ні.

Чоловік був власником квартири у Києві, яку продав у 2017 році. Проте цим майном зацікавилися правоохоронці, коли розслідувати справу щодо махінацій з квартирами одиноких киян. Згодом, у 2022 році чоловіка викликали до суду й він уклав угоду з адвокатом, щоб той захистив його інтереси у суді. 

Якби у суді довели, що нерухомість стала власністю киянина незаконно, то це б створило для нього «певні юридичні наслідки». Простіше - довелося й гроші віддавати, й за операції з нерухомістю відповідати. 

Адвокат намагався захиститися й просив прибрати з позову дані про його роботодавця – адвокатське об’єднання. Він вказував, що отримував гроші не як фізична особа, а як адвокат, й це нібито мало суттєво вплинути на суперечку. Крім того, суд й так ухвалив потрібне клієнту рішення, тому немає про що сперечатися.

«Рішенням Печерського районного суду м. Києва у задоволенні позову відмовлено, чим захищений майновий інтерес (клієнта) , що на думку (адвоката) свідчить про належне виконання ним умов договору», - йдеться у матеріалах справи з сайту судового реєстру.

Проте киянин наполягав, що в історії з квартирою «відсутній навіть ордер адвоката», отже захисник взагалі не вступив у справу. Він намагався розв'язати це питання поза судом та просив повернути гроші, але нічого не вийшло. Тому суперечка потрапила до суду.

Що було у суді

Суддя Дніпровського районного суду Києва Наталія Марфіна встановила, що договір на правничу допомогу уклали у вересні 2022 року. За цією угодою киянин сплатив 41 тис. 500 грн, але адвокат нічого за ці гроші не зробив.

«Усі наявні в матеріалах справи докази свідчать про те, що за укладеним між сторонами договором про правничу допомогу від 12.09.2022 року адвокатські послуги надані не були, хоча з боку споживача цих послуг відбулась оплата», - зазначила суддя Марфіна.

Навіть якщо у суді першої інстанції все вирішилося само по собі – навіть без участі адвоката, то в апеляції виграла прокуратура. Й клієнту доведеться відповідати, як він став власником квартири, яку згодом продав. В результаті суддя вирішила, що адвокат взяв гроші, але роботу не виконав й мусить повернути гонорар.

Що відомо про інтерес прокуратури до квартири

У березні 2016 року у своїй квартирі в Києві померла киянка. За життя вона не складала заповітів чи спадкових договорів, а після її смерті із заявами про прийняття спадщини ніхто не звертався. Через відсутність родичів її тіло кремували коштом держави.

Але згодом з’ясувалося, що нібито за життя – у 2003 році жінка оформила договір дарування на своє житло площею 57,3 м кв. Нотаріус, яка засвідчувала цю угоду, на запит правоохоронців відповіла, що ніякого такого договору вона не оформлювала, проте обшук знайшов у неї потрібний документ. Експертиза встановила, що підпис власниці квартири був підроблений.

Цю історію розслідувалася правоохоронцями в рамках масштабної схеми щодо крадіжки житла після смерті одиноких киян. У вересні 2021 року до суду звернувся перший заступник керівника Шевченківської окружної прокуратури, щоб забрати квартиру на користь громади Києва.

Киянин, який судився зі своїм адвокатом, був другим «власником» квартири померлої жінки. Однак користувався він житлом недовго – у квітні 2016 року він став власником, а у вересні 2017 року продав нерухомість.

Історія про квартиру київської бабусі ще не закінчилася. З сайту судового реєстру відомо, що торік у грудні Верховний Суд був готовий розглянути рішення судів по цій справі. 

Інформатор писав, що підроблення рішення суду, перепродаж та іпотека: як Київраді повертали перший поверх житлового будинку.

Історичний момент для України: вперше в історії нашої держави український фільм став лауреатом престижної премії «Оскар». Кінопроєкт «20 днів у Маріуполі» здобув знакове визнання на найпрестижнішій сцені кіномистецтва. Дізнайтеся більше про це важливе досягнення та захопливу історію створення фільму у нашому відео. Не пропустіть!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.