Автор дошки, сусід співака, створив інсталяцію з двох металевих рейок, на яких розмістив два портрети зі словами пісні та цитатою про війну, а трохи нижче припнув звичайну акустичну гітару
У дворі, де мешкав Андрій Кузьменко, відомий усім під псевдонімом Кузьма Скрябін, місцеві мешканці встановили меморіальну інсталяцію, присвячену співакові. Виглядає вона цікаво: складається з двох металевих рейок, на яких розмістили портрети співака - зі словами з пісні з однієї сторони, і цитатою Скрябіна про його ставлення до війни - на звороті. Під портретами автор припнув звичайну акустичну гітару. Самі місцеві стверджують: Кузьму тут любили, а незвичний вигляд меморіалу - данина пам'яті, що залишилася про співака.
Інсталяція розташована у дворі по просп. Берестейському, 80/57, неподалік однойменної станції метро. Саме тут, серед старих тополь та порослих мохом "сталінок", і мешкав Кузьма Скрябін. Цікаво, що міська влада вирішила назвати іменем співака провулок не тут, на Берестейському, а аж на мікрорайоні "Вітряні гори" - голосування про це завершилось напочатку квітня цьогоріч. Ймовірно, на Берестейці просто не знайшлося "вільних" топонімів.
Дивний формат меморіальної дошки Кузьмі місцеві сприймають цілком приязно. Інформатор поспілкувався з кількома мешканцями довколишніх будинків: кажуть, що співак з'являвся на районі частенько, і його пам'ятають усміхненою та позитивною людиною. Військовий Олександр, підходячи до світлин, пригадав улюблену пісню: "Старі фотографії".
"Він був доброю людиною, знаєте. Тому такі меморіальні дошки, плити, - вони дуже важливі, і їхня форма має залишатися на розсуд тих людей, хто їх створює. Це данина пам'яті визначним особистостям сьогодення - а спосіб, у який люди увічнюють власні враження від спілкування з цими постатями, - залежить цілком від них", - каже Інформатору Олександр.
Від моменту загибелі Кузьми Скрябіна в лютому 2024-го виповнилося вже 9 років. Не дивно, що добре пам'ятають його не всі. Дівчина на ім'я Софія, що вигулювала песика у дворі поряд, каже: самого Кузьму пам'ятає не дуже добре - була надто маленькою. Проте точно бачила його у дворі.
"Я дуже люблю пісню "Кольорова". От ця дошка - вона є пам'яттю, і її створили самі сусіди, люди, що жили поряд з ним у дворі. І це чудово, що мешканці вирішили так відзначити свої враження про Скрябіна", - сказала Софія кореспонденту Інформатора.
Додамо: на "лицевій" стороні меморіальної дошки надруковано приспів з пісні "Старі фотографії". А на звороті - ставлення співака до війни, як суспільного явища.
"Найбільше в світі я боюся війни. Війна - самий ідіотський винахід людей. І то, що вона час від часу повторюється - то саме жахливе", - зазначено на світлині.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 9 січня 2024 року в одній з київських лікарень від зупинки серця пішов з життя Народний артист України, співак та співзасновник міжнародного фестивалю родинної творчості "Мелодія двох сердець", Віталій Білоножко. Йому було 70 років. Свої співчуття висловили шанувальники та зіркові друзі.
А от ще один відомий український співак, Віктор Павлик, втрапив у халепу через наявність у себе спецперепустки на проїзд Києвом. Виявилося, що він... хизувався документом, якій надає право пересуватись містом у комендантську годину та шляхами, які наразі перекрити для містян. У соцмережі з'явилось відео, де артист проїжджав один із перекритих мостів столиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.