Киянин 20 років не сплачував комуналку та не пускав сантехніка у квартиру: за борги житло хотіли забрати через суд

Читать на русском

Не дай боже, щоб поруч був такий сусід. Чоловік від заселення не ремонтував свої крани і не пускав до квартири сантехніка. Коли він вчергове затопив сусідів, то без води залишився увесь стояк

Читать на русском
Київ, комуналка, комірне, боржник, суд
Досі суди виносять накази про примусову сплату боргів

Не дай боже, щоб поруч був такий сусід. Чоловік від заселення не ремонтував свої крани і не пускав до квартири сантехніка. Коли він вчергове затопив сусідів, то без води залишився увесь стояк

Восени 1980 року чоловік отримав квартиру на 7 поверсі у будинку по проспекту Романа Шухевича, 26 (колишній проспект Генерала Ватутіна). У червні 2011 року йому запропонували укласти угоду на утримання будинку з житловим кооперативом «Харчовик-4». Але чоловік відмовився це робити.

Проблеми почалися, коли «Київводоканал» виставив рахунок кооперативу на спожиту, але не оплачену воду. Комунальне підприємство вимагало погасити 189 тис. 873,12 грн боргу. Тоді керівництво кооперативу співставило показники домового лічильника, та оплату мешканців будинку, і побачило, що хтось не закриває крани. 

Правління будинку почало складати акти витрат води по стояку одно- та двокімнатних квартир 11-го під'їзду. При цьому витоків з внутрібудинкових мереж не знайшли. Методом обходу квартир на перевірки сантехніки з'ясували, що один з мешканців не хоче пускати до себе нікого. 

«Актом, складеним в присутності лейтенанта поліції було зафіксовано, що власник не впустив у свою квартиру слюсаря-сантехніка ЖБК «Харчовик-4» для обстеження сантехнічного обладнання», - йдеться у матеріалах справи, які є у судовому реєстрі.

Слюсар, який обслуговував будинок на проспекті Романа Шухевича, склав не одну доповідну записку, що «власник квартири протягом майже десяти років на всі намагання обстежити квартиру на предмет витоку води та справності санітарно-технічних систем не відчиняв двері».

Що стало останньою краплею

Одного дня мешканці шостого та п’ятого поверхів прокинулися і побачили, що їх вчергове затопили. Вони знали, куди звертатися, тому що горе-сусід неодноразового заливав їх квартири гарячою водою.

Чоловік вчергове затопив сусідів і всім перекрили воду.
Чоловік вчергове затопив сусідів і всім перекрили воду.

Тільки коли перекрили воду на весь стояк, а патрулі поліції приїжджали один за одним, власник квартири впустив до себе слюсаря. Зазвичай стриманий у своїх робочих документах сантехнік цього разу не пожалів слів, щоб описати те, що він побачив.

«Було виявлено, що устаткування знаходиться в край аварійному стані, а саме: вхідні вентилі холодної та гарячої води не працюють; змішувач у ванній кімнаті воду не перекриває, постійно тече вода, ремонту не підлягає, необхідна тільки заміна, на змішувач надіто шланг від пральної машини і холодна вона тече повним напором у ванну, лічильники в квартирі відсутні», - так описав він стан сантехніки у квартирі боржника.

Слюсар замінив вентилі холодної та гарячої води на бувші у використанні та поставив заглушки на трубі холодної води. Хазяїн помешкання відмовився купувати за свої кошти та встановлювати нові вхідні вентилі, а також змішувач.

«Встановлено, що тривале використання непридатного до експлуатації сантехнічного обладнання квартири призвело до значних витрат гарячої та холодної води, а відповідно нанесення ЖБК «Харчовик-4» збитків в розрахунках з Київводоканалом та Київенерго», - йдеться у позові кооперативу до суду.

Виходило, що чоловік заборгував за воду 201 тис. 161,06 грн. Ці кошти кооператив хотів забрати через суд.

Що було у суді

Суддя Дніпровського районного суду Києва Віра Шевченко встановила, що чоловік, знаючи про проблеми із сантехнікою, роками «закривав на це очі». Тому вирішила, що киянин мусить оплатити борг та має сплатити ще й судовий збір.

Борг за комірне постійно зростав.
Борг за комірне постійно зростав.

Але це не єдине рішення суду, щодо цього мешканця столиці. У січні 2020 року державний виконавець просив забрати у киянина його квартиру в оплату боргів за комірне. На той час було 5 виконавчих проваджень на 301 тис. 054,74 грн. Суддя Дніпровського районного суду Віктор Гончарук не був упевнений, що боржник взагалі знає про свій борг, тому не дозволив забирати у нього помешкання.

Іншому виконавцю у червні 2021 року пощастило більше. Він звернувся до суду з поданням про примусове проникнення до житла, щоб арештувати та забрати майно, яке може покрити витрати по боргу. Цього разу мова вже йшла про 6 виконавчих проваджень на 318 тис. 334,19 грн.

Проте звичка сплачувати за комуналку у киянина так і не з’явилася. В грудні суд видав накази, примусово забрати в нього 93 тис. 683,2 грн та ще 60 тис. 705 грн

Інформатор писав, у YASNO розповіли, як поновити електропостачання після відключення за борги.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.