Киянам заборонили відвідувати парки в Оболонському районі протягом 3 травня: що сталося

В Оболонській районній адміністрації застерегли мешканців столиці від відвідування трьох парків на території району. В суботу вже можна буде приходити до зелених зон як раніше. Детальніше - в Інформаторі

Киянам заборонили відвідувати парки в Оболонському районі протягом 3 травня: що сталося
Зелені зони у Києві

Оболонська районна адміністрація Києва повідомляє, що у п'ятницю, 3 травня, будуть проводитися роботи з протидії кліщам. Мешканців просять утриматися від відвідин трьох зелених зон протягом дня. Якщо не дослухатися до рекомендацій Оболонської РДА, можна завдати шкоди своєму здоров'ю. 

Про це районна влада повідомляє на своїй офіційній сторінці у Facebook. Відповідно там зазначають, що роботи з акарицидної обробки газонів (спрямованої проти кліщів) будуть проводити робітники районного комунального управління по утримання зелених насаджень у п'ятницю, 3 травня, з 7 години ранку. Решти зелених зон району оголошення не стосується. Роботи проведуть у трьох парках: 

  • Пуща-Водиця; 
  • Наталка;
  • у парку на вул. Бережанській, 10-20.
Оголошення від Оболонської РДА Києва
Оголошення від Оболонської РДА Києва

 Як вберегтися від кліщів? 

Щороку навесні з настанням тепла починається сезон кліщів. Укус цього паразита безболісний, проте може бути шкідливим для здоров'я як людей, так і тварин. Деякі кліщі є переносниками серйозних захворювань, таких як енцефаліт та бореліоз (хвороба Лайма). За даними ВООЗ, щороку на інфекції, які передаються кліщами, хворіє від 5 до 12 тисяч європейців. В Україні поширені хвороба Лайма та кліщовий енцефаліт, які трапляються у теплий період року і збігаються з активністю іксодових кліщів.

Фахівці радять використовувати препарати проти кліщів для домашніх тварин. А також після прогулянок парками варто ретельно проглядати себе, дітей і домашніх тварин, щоб раптом не причаївся десь кліщ. Під час огляду тварин особливу увагу приділіть вухам, шиї, пахви, подушечки лап та між пальцями, кліщ може сховатися у шерсті.

Уникайте густої рослинності та зон з високим рівнем вологості, де кліщі найбільш активні. Домашнім тваринам слід робити щеплення проти певних захворювань, що передаються кліщами.

У Центрі громадського здоров'я МОЗ України радять дотримуватися певних правил, якщо ви помітили кліща на людині. Попри усталені міфи не потрібно перед видаленням заливати кліщів олією або спиртом, не варто тиснути та не слід виривати їх. Алгоритм дій виглядає наступним чином:

  • Одразу зверніться до лікаря, якщо є така можливість. У травмпункті вам допоможуть витягнути кліща і проконсультують щодо подальших дій.
    Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно.
  • За допомогою “кліщосмика" – спеціального пристрою для видалення кліщів, що продається у ветеринарних аптеках. Притисніть пристрій до шкіри, підсуньте під кліща, акуратно розхитайте кліща з боку в бік (адже хоботок міцно тримається в ранці), а тоді повільно викрутіть (крутити можна в будь-який зручний для вас бік).
  • Якщо такого пристрою немає, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі – без ривків.
  • Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.
  • Після видалення кліща ранку змастіть антисептиком, а руки вимийте з милом.
  • Протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ