Кінотиждень у Києві: що й коли подивитись на Одеському міжнародному кінофестивалі

Покази пройдуть з 12 по 20 липня у столичному Будинку кіно та кінотеатрі "Оскар" у ТРЦ Gulliver; а Інформатор склав гід кінофестивалем для початківців, щоб отримати приблизне враження про програму цього року

Кінофестиваль Київ Будинок кіно ТРЦ Gulliver
Кадри зі стрічок "Діло Безп'ятого" та "Обережно! Життя триває", фото new.oiff.com.ua

З 12 по 20 липня у Будинку кіно та кінотеатрі "Оскар" у ТРЦ Gulliver пройде 15-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Попри скандал із авторськими правами на стрічки українського виробництва, які зрештою зняли з перегляду, програма вийде насиченою та цікавою. І хоч на відкриття запросили лише учасників фестивалю та журналістів, покази може відвідати кожен, хто захоче - абонемент на усі сеанси коштує 1900 грн, а кожен фільм окремо можна переглянути за 150 грн. Інформатор розповідає про фільми, які будуть представлені на ОМКФ.

Національна конкурсна програма: 10 стрічок

Серед десятки обраних є й документальні стрічки, як-от "Обережно! Життя триває" Антона Штуки - про вуличного художника з Харкова, що їде до звільненого українськими військами Ізюма за 60 км до лінії фронту, так і художні стрічки. Є й кіноверсія п'єси "Сто тисяч" Івана Карпенка-Карого для шанувальників - "Діло Безп'ятого" із неперевершеним Богданом Бенюком у головній ролі, і драматичні "Дім за склом" Тараса Дроня (амбітна архітекторка Вікторія намагається довести невинуватість доньки, яку звинувачують у нібито торгівлі наркотиками).

Тут окрему увагу можна звернути на стрічку "Божевільні" режисера Дениса Тарасова про каральну психіатрію та роль КДБ у боротьбі з дисидентами. Також на перегляд заслуговують "Сірі бджоли" Дмитра Мойсеєва, про життя у "сірій зоні" АТО двох ворогів дитинства. Обох незвичним чином знову поєднує поява російського снайпера.

Європейська конкурсна програма: 11 стрічок

Тут перегляду варті "Дім" Алекса Монтої - як іспанське прочитання "Тараса Бульби", про трьох братів, що повертаються до отчого дому, маючи зовсім різні шляхи та прагнучи з'єднати їх знову; австрійська драма "Андреа розлучається" про поліціянтку, що бажає відтяти від себе нещасливий шлюб, переїхавши до іншого міста, та потрапляє в історію, збиваючи п'яного ще чинного чоловіка. Також слід переглянути "Чорничні мрії" Елене Мікаберідзе - про біль грузинського народу, закамуфльовану під ідею однієї родини створити чорничну ферму неподалік кордону з Абхазією.

Не без маленьких провокацій, звісно: будуть кілька стрічок з тим чи іншим присмаком ЛГБТ-тематики: "Небеса Діани" Яна Ґассманна і Кармен Жак'є - про самопізнання головної героїні, що знаходить незнайомку, з якою єднає свій поклик, та "Секс" Даґа Йогана Гауґерюда (переосмислення власного розуміння гендеру та ідентичності чоловіками, що перебувають у гетеросексуальних шлюбах). Також варта перегляду макабрична стрічка "Сон султани" Ізабель Ерґера про подорож головної героїні на пошуки утопічної країни для жінок, "Леділенду", у нетрях Індії.

Фестиваль фестивалів: 9 стрічок

У цій категорії глядачам представляють кращі стрічки-учасниці інших міжнародних кінофестів. Власне, серед них непідготовлений глядач зазвичай знаходить для себе "кіно, яке того варте" (комісії фестивалів обирають до цієї категорії найкраще). І тут є, що подивитись: стрічка "Мовчання" Йоахіма Лафоса про бельгійського адвоката Віктора Гісселя, що виявився під підозрою, чи "Їппі більше нема!" Марґієн Роґаар про перше кохання 16-річного хлопця.

Слід переглянути й "Маленькі любові" Селія Ріко Клавельїно - у фокусі взаємини двох жінок різних поколінь. Глядачеві буде цікавою історія "Мовчання Марії" Давіса Сіманіса, про реальну латвійську зірку театру та німого кіно Марії Лейко, що, дізнавшись про новонароджену онуку, 1937 року поїхала до СРСР, а також музична драма "Друга премія" Ісакі Лакуеста.

Що за стрічки зняли з показу на ОМКФ та чому стрічка про Кличка відкрила кінофест у Британії

Нагадаємо, Інформатор писав, що з показу на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі зняли одразу вісім фільмів, серед яких - вже знані "Українські шерифи" Романа Бондарчука, "Погані дороги" Наталки Ворожбит та "Додому" Нарімана Алієва. Організатори кивають на продюсерів стрічок: мовляв, ті не узгодили права на фестивальні покази із правовласником, компанією "Артхаус Трафік", коли давали згоду на показ. А правовласники натякають на жадібність самих організаторів фестивалю.

Також ми розповідали про те, що стрічка "Кличко. Більше, ніж бій" відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді. Її режисером є оскароносний Кевін Макдональд - це, по-перше, робить подію визначною у світі кіноманів, а по-друге, дає можливість і самим Кличкам використати майданчик для своєї політичної заяви. І вони, судячи з інтерв'ю самого Макдональда, її зробили: йдеться передовсім про де-факто визнання президентських амбіцій міським головою Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube