Київський забудовник-наступник КМБ отримає ще один шанс добудувати багатоповерхівку на Борщагівці

КП "Житлоінвестбуд-УКБ" продовжать терміни договору оренди земельної ділянки площею у 0,44 га на бул. Миколи Руденка, 24А для добудови майже зданої в експлуатацію 22-поверхівки, яку оформили, як "реконструкцію" старенького гуртожитку

Новобудова бул. Миколи Руденка Святошин
22-поверхівка стоїть законсервованою вже певний час. Фото з проєкту рішення Київради

Київрада переукладе угоду із комунальним забудовником КП "Житлоінвестбуд-УКБ" про реконструкцію гуртожитку, що на бул. Миколи Руденка, 24А у Святошинському районі. Стареньку споруду вже давно знесли, а замість неї мали б давно збудувати сучасний житловий будинок "з поквартирним заселенням". Втім, "реконструкцію", тобто, будівництво нового будинку замість знесеного гуртожитку, досі не завершили, а недобудова нині височіє у центрі мікрорайону на високому відсотку готовності.

Проєкт рішення про продовження строків угоди про "реконструкцію" будівлі гуртожитку у Святошинському районі Києва був оприлюднений на сайті Київради 20 листопада 2025 року. Згідно з ним, забудовнику, КП "Житлоінвестбуд-УКБ", продовжують договір оренди земельної ділянки площею у 0,44 га на бул. Миколи Руденка (колишнй бул. Кольцова).

Нині на ділянці розташована недобудована 22-поверхівка. Будинок має високий ступінь готовності і стоїть законсервований. Раніше замість нього на цій ділянці був старенький гуртожиток - його знесли ще в середині "нульових" для початку нового будівництва (чи, за документами, - "реконструкції"). Нині будівля, згідно з документами, стоїть "не зданою в експлуатацію" й не заселеною.

Зауважимо, що ще у 2004 році гуртожиток разом з земельною ділянкою передали КП "Спецжитлофонд" для реконструкції під житловий будинок "із поквартирним заселенням". У 2008 році та потім - ще декілька разів угоду про реконструкцію та передачу майна "на реставрацію" декілька разів продовжували. Останній строк вже сплив 27 жовтня 2025 року, відтак, Київрада має наміри його продовжити.

Також додамо, що, за даними від ЛУН, у 22-поверхівці на бул. Руденка, 24А вже продані усі квартири від забудовника. Це багатоповерхівка, зведена за монолітно-каркасною технологією, і має геть усі документи. Втім, завмерла на етапі оздоблювальних робіт: завершити будівництво КП "Житлоінвестбуд-УКБ" мав би вже у жовтні 2020-го.

Київміськбуду дали "зелене світло" на докапіталізацію - що буде далі

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що ПрАТ "Холдингова компанія "Київміськбуд" отримала дозвіл від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на випуск власних акцій. Це відкриває шлях до фінансового перезавантаження холдингу та відновлення будівництва на його об’єктах. І, власне, такими були обіцянки міського голови Києва, Віталія Кличка, вкладникам, що періодично влаштовують пікети біля КМДА.

А ще, ми розповідали, що прокуратура Києва подала позов до суду через несплату пайової участі при будівництві нового житлового комплексу Eco Dream у Святошинському районі Києва. Ці гроші забудовник мав сплатити місту як компенсацію витрат на розвиток та будівництво інфраструктури для обслуговування ЖК. Йому трохи не пощастило: це фінансове зобов’язання скасували за два місяці після початку будівництва, і нині прокуратура вимагає компенсувати бюджету майже 13 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити