Перед тим, як консорціум державних банків позбудеться непрофільного для себе активу, він має наміри скорегувати управлінські процеси й стабілізувати стан самого торговельно-офісного комплексу
Торговельно-офісний центр Gulliver недовго пробуде в управлінні консорціуму держбанків. Після того, як усі управлінські процеси будуть налагоджені, актив виставлять на продаж. Щоправда, для цього потрібно буде, щоб вирішилися усі спірні моменти з колишнім власником - так, структури, наближені до нього днями спробували взяти під контроль паркінг під ТРЦ.
Про наміри Ощадбанку стосовно ТОЦ Gulliver розповів голова правління банку Сергій Наумов під час заходу NV "Україна та світ попереду 2026". За його словами, ситуація з відчудженням комплексу в його попереднього власника була "найяскравішою подією" за 2025 рік.
"Я думаю, що це дійсно була найяскравіша подія. Нелегка подія, але ж ми спромоглися забрати такий великий актив на баланс у позичальника, який не хотів жодним чином співпрацювати з банком", - зауважив Наумов.
Голова правління Ощадбанку також підкреслив, що передача ТОК Gulliver консорціуму держбанків є важливою віхою для банківського сектора, бо свідчить про верховенство права в Україні. А також про те, що позичальникам потрібно або відповідати за своїми зобов’язаннями, або йти на контакт з банком і домовлятись.
"Також ми показали, що можемо в рамках закону забирати такі активи і відстоювати інтереси державних банків", - цитує NV голову правління Ощадбанку.
Окрім цього, Сергій Наумов поділився планами щодо ТОК Gulliver. Він зауважив, що управління подібним комплексом не є профільною діяльністю для банку, відтак, і сам торговельний та офісний центр не є профільним активом. Значить, довго на балансі в "Ощадбанку" він не протримається, каже він.
"Зараз налагоджуємо процеси, і, думаю, що ТОЦ буде працювати достатньо стабільно, і потім ми вже будемо його реалізовувати", - додав Наумов.
Нагадаємо, Інформатор писав, що історія з протистоянням за ТОК Gulliver далека від завершення. 17 грудня 2025-го почався черговий етап протистояння між колишніми власниками та консорціумом держбанків, що керує ТРЦ та БЦ сьогодні. Йдеться вже про паркінг під будівлею: до підвальних приміщень комплексу пройшла група чоловіків, яка захопила їх та забарикадувалася зсередини.
А про те, що київський ТРЦ та бізнес-центр Gulliver перейшов у власність консорціуму банків, ми повідомляли ще у липні 2025 року. Тоді консорціум Ощадбанку та Укрексімбанку завершив процедуру отримання комплексу Gulliver в рамках стягнення боргу за кредитом з компанії "Три О". Ця компанія раніше володіла об'єктом і не виконала свої зобов'язання за кредитним договором. Сам комплекс, розташований просто у центрі Києва на Спортивній площі, слугував заставою за кредитом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.