Забарикадувались у приміщеннях: колишні власники київського ТРЦ Gulliver захопили паркінг

Консорціум держбанків, що нині керує БФК Gulliver у середмісті столиці, повідомляє про захоплення частини підземних приміщень всередині паркінгу завдяки рішенню суду

Gulliver БЦ ТРЦ конфлікт
У консорціумі держбанків кажуть: попередні власники ТОК Gulliver намагаються взяти під контроль паркінг під комплексом

Історія з протистоянням за ТОК Gulliver далека від завершення. 17 грудня 2025-го почався черговий етап протистояння між колишніми власниками та консорціумом держбанків, що керує ТРЦ та БЦ сьогодні. Йдеться вже про паркінг під будівлею: до підвальних приміщень комплексу пройшла група чоловіків, яка захопила їх та забарикадувалася зсередини.

Про інцидент на "мінусових" поверхах ТОК Gulliver повідомляє пресслужба "Ощадбанку". За даними держбанку-управителя, напередодні, 17 грудня до паркінгу увірвалась група чоловіків, які захопили його технічні приміщення та забарикадувались там.

"Групу бійців супроводжували люди, які представлялись адвокатами та керівниками ТОВ Автопарк Центр — юридичної особи, пов’язаної з підсанкційним громадянином Поліщуком В.С.", — наголосили в Ощадбанку.

Справа в тому, що ще до набуття права власності Ощадбанком та Укрексімбанком на ТОК Gulliver 26 липня 2025 року колишня компанія-власник ("боржник") уклала договір оренди паркінгу з ТОВ Автопарк Центр на тривалий період. У заяві "Ощадбанк" припускає, що таким чином бізнесмени сподівалися продовжувати власний контроль бодай над частиною будівлі.

"Однак дія цього договору припинилась, як і всі інші договори оренди, в силу законодавства про іпотеку. Жодних прав на приміщення ця юридична особа не має", - зауважили банкіри.

В обґрунтування своїх дій, кажуть у Ощадбанку, "адвокати та керівники" посилались на ухвалу Господарського суду м. Києва від 16 грудня 2025 року, яку виніс суддя Спичак О.М. Втім, кажуть, "захоплення" не може бути виконанням ухвали суду, яке регулюється законодавством про виконавче провадження: станом "на зараз" таких проваджень стосовно ТОК Gulliver немає.

У "Ощадбанку" підкреслили: не вважають обґрунтованою винесену суддею ухвалу, якою держбанкам обмежено їх право власності "на користь підсанкційної особи". Рішення, кажуть, викликає "багато запитань" і буде оскаржуватись. І додають: паркінг готували до відновлення повноцінної роботи, враховуючи поступовий запуск ТОК Gulliver.

Як Gulliver переходив у власність держбанків, і чому вони вирішили його закрити

Нагадаємо, Інформатор писав, що зранку 31 жовтня двері ТРЦ Gulliver виявилися зачиненими. Наслідки переходу БЦ та ТРЦ у власність консорціуму державних банків виявилися вкрай несподіваними для орендарів. Співробітники десятків компаній, що працюють тут, не змогли розпочати робочий день, адже вхід виявився заблокованим, а новою “перепусткою” став підписаний договір з новим управителем - Ощадбанком.

А про те, що київський ТРЦ та бізнес-центр Gulliver перейшов у власність консорціуму банків, ми повыдомляли ще у липні 2025 року. Тоді консорціум Ощадбанку та Укрексімбанку завершив процедуру отримання комплексу Gulliver в рамках стягнення боргу за кредитом з компанії "Три О". Ця компанія раніше володіла об'єктом і не виконала свої зобов'язання за кредитним договором. Сам комплекс, розташований просто у центрі Києва на Спортивній площі, слугував заставою за кредитом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити