Після публікації Інформатора про закупівлю 30 зупинок за понад 8 мільйонів гривень, яку підхопили інші ЗМІ, на підприємстві відреагували.
В «Київпастрансі» пояснили, що лише зарезервували виготовлення зупинок на випадок, якщо відкриються нові маршрути чи пошкодяться ті комплекси, які вже встановлені. Однак поки що, за даними в системі Prozorro, договір не укладено.
Щороку підприємство укладає такий договір, а наприкінці року він анулюється автоматично. Про це повідомили у Київраді з посиланням на пояснення «Київпастрансу».
«КП «Київпастранс» оголошувало тендер на виготовлення зупинок у разі необхідності та за заявкою підприємства до кінця 2024 року і за його результатами уклало страхувальний договір на купівлю 30 зупинок», - написано у повідомленні.
Мета страхувальної угоди - зарезервувати можливість встановити зупинки у випадку запуску нових маршрутів чи пошкодження наявних павільйонів.
«Виготовлення зупинок у такому разі відбувається за заявкою підприємства. Тобто, на сьогодні жодної зупинки не замовлено. Важливо, що після завершення терміну договір анулюється автоматично», - пояснили на підприємстві.
Щодо використання скляних панелей, які при вибуху можуть травмувати людей, то у «Київпастрансі» відповіли, що вони «при пошкодженні не дають гострих уламків і розбиваються на малотравматичні фрагменти за принципом автомобільного скла».
«Такий матеріал є базовим для всіх нових зупинок в Києві і в інших українських та європейських містах. Прозорість матеріалу покращує оглядовість пасажирів», - відповіли в КП та нагадали, що під час повітряної тривоги найбезпечніше перебувати в укритті.
20 грудня 2023 року на сайті публічних закупівель Prozorro з’явився тендер на купівлю 30 зупинкових комплексів за 8,4 млн грн.
У зверненнях до аудиторів під цим тендером багато людей скаржилися на непотрібність таких витрат.
«Під час війни недоцільно будувати скляні зупинки. Зупинки мають забезпечити хоча б захист від уламків на випадок обстрілу, не говорячи вже про те, що витрачати такі величезні кошти за умови дефіциту на фронті - взагалі знущання», - писала Ліна Окініна.
Замість зупинок кияни пропонували допомагати захисникам.
«Ці павільйони зараз не на часі і нікому не потрібні. Купіть краще дрони для ЗСУ», - заявила Юлія Шапошник.
Наразі, договір з єдиною компанією «МОНТАЖБУД77» досі не уклали.
Інформатор писав, що Кличка просять зробити цифрові учнівські квитки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.