Хотів вразити дівчину: поліція розшукала киянина, який запустив салют на Святошині

Правоохоронці розшукали чоловіка, який запустив феєрверк у столиці. Як з'ясувалося, він намагався здивувати нову знайому. За хуліганство йому готують повідомлення про підозру

У Києві чоловіку доведеться відповідати за феєрверк під час війни
У Києві затримали порушника за феєрверк під час війни

Столичні поліцейські розшукали та затримали киянина, який запустив салют у Святошинському районі. До такого вчинку він вдався попри заборону використання піротехніки під час воєнного стану. Поліція відкрила кримінальне провадження - чоловікові загрожує до п’яти років позбавлення волі.

Як повідомили у відділі комунікації поліції Києва, у минулу суботу, 31 січня, під час моніторингу соціальних мереж правоохоронці виявили публікацію з відео запуску салюту в одному з районів столиці. На місце події одразу виїхала слідчо-оперативна група. Під час огляду території поліцейські знайшли та вилучили картонну коробку з-під піротехнічного виробу.

Чоловік залишив докази правопорушення. Фото поліції
Чоловік залишив докази правопорушення. Фото поліції

У результаті першочергових слідчих дій оперативники Святошинського управління поліції спільно з працівниками карного розшуку та аналітиками кримінального аналізу встановили особу порушника. Ним виявився 47-річний місцевий мешканець, якого затримали у порядку статті 298 Кримінального процесуального кодексу України.

Чоловік пояснив правоохоронцям, що запустив салют, аби здивувати дівчину, з якою нещодавно познайомився. За його словами, того вечора вони разом каталися містом на автомобілі.

За цим фактом відділ дізнання Святошинського управління поліції відкрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України - хуліганство. Порушнику готують повідомлення про підозру. Санкція статті передбачає до п’яти років позбавлення волі.

Феєрверки в Україні заборонені

Нагадаємо, ще у 2022 році Київрада заборонила на час війни продаж та запуск салютів і феєрверків у столиці. Також діє заборона на рух транспортних засобів із гучними вихлопними системами без шумопоглиначів. Через воєнний стан суспільство особливо чутливо реагує на подібні порушення.

Раніше, у новорічну ніч, у столичних телеграм-каналах поширювали інформацію про нібито запуск салюту в Шевченківському районі Києва. Однак поліція спростувала ці повідомлення: відео, яке видавали за зйомку зі столиці, насправді було зроблене за межами України - ймовірно, в одній з європейських країн.

Водночас правоохоронці наголошують: випадки реального запуску салютів у Києві фіксують і надалі. Зокрема, наприкінці березня поліція відкрила кримінальне провадження через запуск феєрверка у Печерському районі. Тоді порушникові також загрожувало до п’яти років обмеження волі.

Стежте за нами у Viber

Image
Оперативні новини та розбори: Україна, світ, війна. Підпишиться👇

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити