Столичні перевізники радо заробляють на паломниках-ортодоксальних євреях, що з'їжджаються до Умані на традиційне новорічне свято Рош ха-Шана: таксисти-"фільтри" на вокзалі правлять 150 доларів за поїздку в одну сторону
До міста Умань традиційно з'їжджаються паломники-ортодокси з числа брацлавських хасидів на святкування єврейського Нового року, або Рош ха-Шана, який цьогоріч припадає на 2 жовтня. Вони їдуть з різних куточків світу, не зважаючи на війну в Україні, та найчастіше рухаються потягом через західний кордон на Київ - і далі, до Черкаської області. Київські перевізники вже збільшили ціни спеціально "під хасидів", а на заході країни навіть пропонують паломникам пакет "все включено" - з кошерною їжею та можливістю закупитися алкоголем.
Деяких гостей перевізники ангажують ще на кордоні зі Словаччиною, Угорщиною чи Польщею. Так, Інформатору вдалося знайти оголошення на профільних майданчиках про перевезення до Умані просто від пунктів перетину в Ужгороді ("Малий Березний"), "Шегинів" та "Краковця". Для доступності, оголошення пишуть одразу на івриті та дублюють англійською, а пасажирам водії пропонують повний сервіс - від комплексних обідів, приготованих за нормами кашруту, до можливості зупинитися біля великих ТЦ та придбати все, що необхідно для свята, передовсім, алкогольні напої.
Зазвичай, подорожні орендують такий транспорт для подорожі в напрямку Умані та, за декілька днів, після свята, - в зворотньому напрямку. Вартість поїздки стартує від 100-150 доларів з особи у більшому бусі до 500 доларів, якщо їхатимуть у невеличкому комфортабельному транспорті.
Також чимало хасидів (насправді, можна сказати, - більшість) дістаються до Умані через Вінницю. Вони обирають такий маршрут через зручність: долетіти до Польщі, придбати квитки на потяг до Вінниці, а звідти - доїхати до Умані на рейсових автобусах видається дешевше, аніж випробовувати долю у Києві. Такий маршрут вкладається навіть у невеликі бюджети.
Втім, деякі подорожуючі їдуть до Умані саме через Київ, як проміжний пункт. Тут в них є декілька опцій: по-перше, заздалегідь заброньовані перевізники. Місце в автобусі зазвичай не коштує дорого, дістатися до Умані можна в межах 20-30 доларів. По-друге, подорожні їдуть "бюджетно", бронюючи місця у місцевих перевізниках. Так, автобуси Ecolines курсують між Києвом і Уманню, вирушаючи через кожні півгодини, а квиток в одну сторону вартує 10 євро. Це найбюджетніший спосіб дістатися Умані.
А от найдорожчий - це замовити таксі. Тарифи у київських служб чималі: так, у таксі "Еверест" відповіли Інформатору, що водій згодиться проїхати 255 км до Умані за 3,5 тис грн; Uklon поїде за 3164 грн. Але ще дорожче вийде подорож, якщо взяти таксі зі столичного вокзалу. На наше питання про те, скільки візьме таксист, який очікує на пасажирів на парковці ("стоїть на фільтрі" - на сленгу самих таксистів), нам відповіли, що згодні будуть поїхати за 6 тис грн, або 150 доларів, в одну сторону.
Нагадаємо, на початку вересня Інформатор писав про київського таксиста, що спокусився на чужі гроші та може за це втратити свободу. 53-річний мешканець столиці, таксист, знайшов у машині торбу з заощадженнями пенсіонера в сумі 30 тис доларів. Гроші він привласнив, а на всі запитання відповідав - мовляв, де гроші, не знає, нічого не знаходив.
Також ми писали про те, що у Києві 27 травня вибухнув черговий скандал через зневагу до української мови та образу клієнтки таксі з боку водія. 19-річний молодик на ім'я Михайло Троянов використав для її приниження усі можливі матюки - але зрештою отримав "бан" з боку таксомоторної компанії, з якою співпрацював, і хвилю хейту з боку суспільства. Також, ймовірно, вже може готувати суму у 3400 грн штрафу за порушення мовного законодавства.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.