Головній спортивній арені Києва і України 100 років: факти, які ви не знали про НСК «Олімпійський»

Головній спортивній арені Києва і України 100 років: факти, які ви не знали про НСК «Олімпійський»

У суботу, 12 серпня, «Національному спортивному комплексу «Олімпійський» виповнилось 100 років. Днем його створення вважають 12 серпня 1923 року, коли на стадіоні провели змагання першої Олімпіади Київщини.

Передає Інформатор з посиланням на КМДА.

Протягом свого існування на головній арені Києва і України пройшли безліч футбольних матчів, зокрема матчі національної збірної, європейські турніри (Ліга Чемпіонів, Ліга Європи / Кубок УЄФА) та внутрішні матчі Чемпіонату й Кубку країни; XXII Літні Олімпійські ігри тощо.

З усіх спортивних арен, що приймали Чемпіонат Європи з футболу 2012 року, НСК «Олімпійський» – найбільший стадіон за місткістю трибун. Тут пройшло відкриття Чемпіонату Європи з футболу. Матч-відкриття Євро-2012 відбувся між Україною та Швецією і закінчився перемогою нашої збірної з рахунком 2:1.

Також на стадіоні НСК «Олімпійський» пройшов фінальний матч Ліги Чемпіонів УЄФА сезону 2017/2018 між «Реал Мадридом» та «Ліверпулем».

За період існування стадіону на його території провели чисельні концерти національних та всесвітньо відомих виконавців і гуртів, зокрема Океан Ельзи, KISS, Imagine Dragons, Madonna, Shakira, Monatik та ін.

Центральною частиною комплексу є велика спортивна арена з футбольним полем, легкоатлетичними доріжками та двоярусними трибунами для глядачів. Загальна площа становить 16,88 га. Місткість стадіону – 70 050 глядачів.

Під час Другої світової війни стадіон спеціально не бомбили ні радянські, ні німецькі війська, хоча випадкові влучення окремих снарядів таки траплялися. Тож стадіон довелося відбудовувати. За справу взялися працівники тресту «Хрещатикбуд» (потім «Київміськбуд-4»). З допомогою мешканців міста майже за півроку стадіон було впорядковано. Уже 25 червня 1944 року його урочисто відкрили.

Київський стадіон став найбільшим за місткістю трибун у Радянському Союзі і Європі. Водночас після реконструкції Центральний стадіон столиці України знову став називатися Республіканським. А офіційна радянська пропаганда й далі називала «головним стадіоном країни» Велику спортивну арену Центрального стадіону ім. В. І. Леніна — московські Лужники. Радянські ЗМІ приписували йому фантастичну місткість у 120 тисяч глядачів, тоді як його реальна місткість, що офіційно не згадувалась, ніколи не перевищувала 85—89 тисяч глядачів.

На «Олімпійському» вже було встановлено велику кількість рекордів, зафіксованих Національним реєстром рекордів України:

  • Найбільший герб створений за допомогою 3D-друку
  • Найбільша кількість одночасних підключень WI-FI меріжі одного оператора
  • Найбільша кількість відвідувачів футбольного матчу, що проводяться Лігою Європи
  • Найбільша кількість рекордів у різних категоріях на футбольній арені
  • Наймасовіше кардіо-інтервальне тренування
  • Найбільший 3D-малюнок на горизонтальній площині
  • Найбільша кількість відвідувачів сольного концерту, найдовший виступ одного колективу
  • Найтриваліший безперервний сеанс масажу

Всі новини про музеї, виставки та події в рубриці — Куди піти в Києві.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Варвара Грекова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.