Гімназію, де навчався Серж Лифар, реставрують за 8,5 мільйона гривень: що зроблять за ці кошти

Читать на русском

Будівля є одночасно пам’яткою історії та архітектури місцевого значення – новини Києва – Інформатор Україна

Читать на русском
ремонт, пам'ятка, Київ
Споруду приведуть до ладу до кінця 2024 року

Будівля є одночасно пам’яткою історії та архітектури місцевого значення – новини Києва – Інформатор Україна

Комунальне підприємство «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» на аукціоні 3 квітня 2024 року визначиться з компанією, яка проведе реставрацію у будівлі в Києві на площі Івана Франка, 5. Ця споруда є пам’яткою архітектури. Раніше за цією адресою знаходилася чоловіча гімназія № 8, де навчався артист балету Серж Лифар. Про це стало відомо 25 березня з повідомлення на сайті Prozorro. 

Будівля-пам'ятка архітектури знаходиться в господарському віданні КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО». На її ремонт готові витратити 8,5 млн грн

У будівлі планують провести реставрацію.
У будівлі планують провести реставрацію.

 

Згідно з технічним завданням, до кінця 2024 року компанія-переможець має оновити покриття підлог, стін та стель у будинку, замінити світильники та сантехніку. Також у плані реставрації передбачено прокласти труби водопостачання, каналізації та опалення, встановити кондиціонери та радіатори. Крім цього потрібно змонтувати системи зв’язку та пожежного захисту.

«Мета проведення робіт: усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, виконання вимог Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, забезпечення належного санітарно-гігієнічного стану приміщень, виконання вимог Правил пожежної безпеки в Україні», - так пояснили необхідність робити ремонт у пам’ятці архітектури.

Щоб почати будівельні роботи КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» замовило робочий проєкт, за який мало сплатити 551 тис. 868,48 грн. 

Гімназію, де навчався Серж Лифар, реставрують за 8,5 мільйонів гривень: що зроблять за ці кошти 2

Тендер на роботи оголосили раніше, ніж опублікували угоду на проєкт.
Тендер на роботи оголосили раніше, ніж опублікували угоду на проєкт.

 

Цікаво, що в тендері на розробку проєкту учасники могли подавати заявки до понеділка, 25 березня. А проєкт має бути готовим до 30 листопада цього року. Проте, якраз 25 березня оголошені торги на пошук підрядника, який має виконати ремонт за готовим проєктом. Хоча офіційної угоди на робочу документацію у Prozorro на момент публікації матеріалу не було.

Що відомо про пам’ятку

Будівля була споруджена у 1897 – 1899 роках за проєктом архітектора Миколи Добачевського на ділянці садиби, що належала міському голові Іполиту Дьякову. У 1915-1920 роках в будівлі розміщувалася XVIII Київська чоловіча гімназія.

Колись тут знаходилася чоловіча гімназія. Фото - Вікіпедія.
Колись тут знаходилася чоловіча гімназія. Фото - Вікіпедія.

 

Зараз будівля займає земельну ділянку в історичному кварталі, сформованому площею Івана Франка, вулицями Банковою, Лютеранською, Заньковецької та Станіславського.

Колишня гімназія є цінною спорудою та знаходиться під охороною держави. Відомо, що у 1986 році будинок було взято на державний облік як пам’ятку архітектури місцевого значення (ох. № 240) та як пам’ятку історії місцевого значення (ох. № 485-Кв). Пам’ятка є оригінальним зразком міської архітектури кінця ХІХ - початку ХХ сторіччя, фасадний декор якої вирішений в еклектичному стилі.

Споруда має статус пам'ятки. Фото - Nick Grapsy
Споруда має статус пам'ятки. Фото - Nick Grapsy

 

Первісно будівля була чотирьох поверховою, а головний фасад завершувався баштами. Проте під час Другої Світової війни споруда зазнала пошкоджень, та у повоєнні часи – у 1967 році, був надбудований п’ятий поверх. На теперішній час будівля має адміністративне призначення, знаходиться в господарському віданні КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Які ще роботи проводили у будівлі

У лютому 2024 року «Київтеплоенерго» уклав угоду з фірмою «УКРБУД-ПРОЕКТ-РЕКОНСТРУКЦІЯ» на реставраційний ремонт фасадів та покрівлі у колишній гімназії. За це мали заплатити 1,9 млн грн.

До цього, у грудні 2022 року з тією ж компанію підписали угоду на ремонт фасадів вартістю 4,9 млн грн. Проте через скорочення видатків «Київтеплоенерго» ціну угоди зменшили до 3,4 млн грн. 

На ремонті сходів та бруківки на Подолі могли вкрасти 1,4 млн грн

До суду передали справу відносно заступника директора КП «Інженерний центр», який міг знати про завищену вартість бруківки, яку використовували для реконструкції сходів від провулка Десятинного до вулиці Гончарної, а також благоустрою пішохідної алеї Андріївського узвозу. 

Через це бюджету Києва могли переплатити 1,4 млн грн. Тому посадовцю загрожує до 12 років за ґратами з конфіскацією майна.

Інформатор писав, що за обстеження скверу імені Ґолди Меїр в Києві заплатять понад 391 тисячу гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.