Для того, щоб отримати заплановані у 2024 році кошти від приватизації, у столиці виставлять на аукціон ТРЦ Ocean Plaza та готель «Україна».
У 2024 році Фонд держмайна планує отримати 4 млрд грн від продажу ТРЦ Ocean Plaza, компанії по виробництву газобетону компанію AEROC, готелю «Україна». Також йде мова про продаж за 3,9 млрд грн виробника титанової сировини - «Об'єднаної гірничо-хімічної компанії». Загалом, як розповів голова Фонду держмайна Віталій Коваль, на 1 гривню, яку отримає держава від приватизації, залучається 4 гривні приватних інвестицій в обладнання, ремонт та створення нових робочих місць. Про це йшлося під час розмови у рамках Business Breakfast від Forbes 22 травня 2024 року.
Фонд державного майна України завершує підготовку переліку об’єктів великої приватизації, яка має відбутися у липні-серпні 2024 року. Мінфін поставив завдання отримати від продажу державного майна 4 млрд грн.
«Велика приватизація – це коли актив коштує понад 250 млн по балансовій вартості або по стартовій ціні. Тобто велика приватизація починається з 250 млн грн. До речі, всі об'єкти великої приватизації мають пройти процедуру погодження Кабміну та мають бути включені у перелік. Аукціонна комісія при Кабінеті міністрів затверджує дані по стартових умовах аукціону», - пояснив голова Фонду держмайна Віталій Коваль.
Держава планує продати санкційні активи. Перший з них – це ТРЦ Ocean Plaza. Його планують виставити на аукціон з початковою вартістю у 1,65 млрд грн.
«Далі в нас як санкцій активів піде AEROC. Це виробник газобетону. До війни – це один з лідерів ринку. Він має три виробничих майданчики в комплексі. Також там стартова ціна буде близько 1 млрд грн (точніше - 960 млн грн – ред.)», - повідомив Віталій Коваль.
Крім цього з державних активів у 2024 році планують продати готель «Україна». Вже проведена оцінка та об’єкт підготовлено до приватизації. Стартова ціна буде на рівні 1 млрд 47 млн грн.
«Об'єднана гірничо-хімічна компанія - це титанова галузь. Іршанський та вільногірський комбінати. Також уже підтверджена ціна. Ми будемо стартувати, якщо не помиляюсь, з 3,9 млрд грн. До речі титанова галузь в Україні може давати 5% ВВП», - заявив голова Фонду держмайна.
За даними міністерства економіки, у 2023 році мала приватизація принесла до бюджетів різних рівнів майже 3,3 млрд грн. Найвищу ціну сплатили за готель “Ермітаж” у Києві – 311 млн гривень, ЄМК “Волиньторф” – понад 212 млн гривень та ЄМК ДП "Укроборонресурси" – понад 210 млн гривень.
"ФДМУ вже має в активі 691 об’єкт з загальною балансовою вартістю 4,7 млрд грн, що надає умови для виконання плану залучення коштів від приватизації. Очікуваний коефіцієнт зростання ціни активів – 1,7 раза", - повідомила пресслужба Фонду у 2024 році.
Інформатор писав, що готель Козацький на Майдані в Києві виставлять на приватизацію.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.