До готелю "Прага", де мешкали Петлюра і Гашек, знову хочуть добудувати поверхи - коли засідання суду

Читать на русском

Теперішній власник комплексу бажає перетворити будинок на офісний центр і вже домігся виключення будинку з реєстру пам'яток, що охороняються законом

Читать на русском
Забудова і знамениті будинки Києва
Хоч будинок і виключено з переліку об'єктів культурної спадщини, кількість іменитих мешканців говорить сама за себе

Теперішній власник комплексу бажає перетворити будинок на офісний центр і вже домігся виключення будинку з реєстру пам'яток, що охороняються законом

На будинку закинутого готелю "Прага", що розташовано по вул. Володимирській, 36, хочуть добудувати додаткові поверхи. Це, своєю чергою, може вплинути як на естетичну сторону будівлі, так і на її цілісність. Адже будинок готелю знаходиться під захистом ЮНЕСКО, і подібні надбудови не викликатимуть захоплення в пам'яткоохоронців з ООН.

Про це пише депутат Київради, радник мера Києва Дмитро Білоцерковець у Facebook. Він нагадує, що забудовник "Л-Капітал" пішов в суд. Чергове засідання у Шостому апеляційному суді з цього приводу відбудеться 23 січня наступного року.

"Це не просто вплине на краєвид. Висотність тисне на грунт і це впливає на стан пам'ятки, яка перебуває під захистом ЮНЕСКО. Саме тому ЮНЕСКО визначила буферну зону, де подібні дії вчиняти не можна. Київрада разом з Мін'юст став на захист Софії у суді. Тут Мін'юст діє в інтересах уряду, який має дотримуватися виконання міжнародних договорів", - пише Білоцерковець.

Зазначимо, що охоронний статус пам'ятки архітектури будівлі готелю - під питанням. Власник  "Л-Капітал" у 2014 року в суді домігся виключення будинку з переліку об'єктів культурної спадщини, відтак, має право надбудувати поверхи та змінити фасад. Готель планувалося перетворити на офісний комплекс, втім, тривають судові засідання в апеляційній інстанції.

Будвлю було зведено в 1880-1914 роках спочатку як прибутковий 3-поверховий будинок для офіцерської дружини Анастасії Ільїнської. Потім - надбудовано до шести поверхів, і тоді будівля стала готелем "Прага", власником якого став чеський громадський діяч В'ячеслав Вондрак.

Ще один поверх з'явився після 1914 року з літньої тераси на даху будинку. Саме там розташовувався відомий напочатку ХХ ст. ресторан, про який тоді пліткували у ЗМІ. З відомих постояльців готелю - чеські письменник-сатирик, "батько" бравого солдата Швейка Ярослав Гашек, професор і перший президент Чехії Томаш Масарик, російський художник Віктор Васнєцов, голова Директорії УНР Симон Петлюра.

Які ще будинки мають сумнівний статус

Нагадаємо, що Подільська окружна прокуратура Києва в суді вимагає у власника укласти охоронний договір на будинок Балабухів, який є частиною історичної садиби. Це об’єкт культурної спадщини національного значення, який розташований на вулиці Петра Сагайдачного, 27 Б, у Подільському районі. Зараз за цією адресою знаходиться кафе. Житловий будинок там з'явився в XVIII-XIX, він належав родині Балабухів - відомої в ті часи завдяки кондитерському бізнесу.

Також Інформатор писав про те, що одну з архітектурних перлин Києва, садибу Терещенків, суд повернув до комунальної власності територіальної громади Києва, і тепер на неї очікує реставрація. Подальше використання відреставрованої будівлі, що знаходиться на бульварі Шевченка ще не вирішено. Втім, пріоритетним напрямом, найімовірніше, буде музейна діяльність.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.