Дем'яненку - 65: сім яскравих фактів з життя легенди Динамо

Анатолій Дем'яненко святкує ювілей: яскраві факти з життя легендарного футболіста та тренера

Анатолій Дем'яненко
Анатолій Дем'яненко - легендарний футболіст та тренер київського Динамо. Фото: ФК Динамо Київ

19 лютого ювілей святкує легендарний футболіст та тренер Динамо (Київ) Анатолій Дем'яненко. Постать для столичного клубу знакова - Дем'яненко вигравав Кубок володарів Кубків (1986), чемпіонат Радянського Союзу (5 разів) та чемпіонат України (1993). А в якості тренера Дем'яненко привів Динамо до чемпіонського титулу у 2007 році, а також по два рази виграв Кубок України та Суперкубок України (2006 та 2007 роки).

Як ігрова, так і тренерська кар'єра Дем'яненка були дуже насиченими. Інформатор знайомить вас із найяскравішими подіями з життя видатного гравця та тренера.

Виграв Кубок AFC 

Певне, найбільший тренерський успіх сьогоднішнього ювіляра - це Кубок AFC, який він виграв із узбекським Насафом у 2011 році. У фіналі Дем'яненко та його підопічні обіграли Аль-Кувейт та підняли над головою омріяний трофей. Цікаво, що суперники Насафа у тому фіналі впродовж двох наступних років вигравали аналог Азійської Ліги Європи.

Написав книгу

Це зараз наші топ-спортсмени відкривають для себе світ автобіографій. А Анатолій Дем'яненко написав свою книгу ще у 1988 році! Вона отримала назву "Гармонія гри". Сам Анатолій Васильович у своєму інтерв'ю у 2016 році розповів, що на ідею написання книги його тоді підштовхнув Олексій Семененко.

"Зовсім ні. Її мені запропонував Олексій Семененко, майбутній прес-аташе «Динамо». Після цього ми з ним часто зустрічалися, сиділи і писали книгу. Вона вийшла в 1988-му", - розповів Дем'яненко.

Переконав Бєланова залишитися у Києві

Володар Золотого м'яча-1986 Ігор Беланов після перших тренувань у Лобановського був близьким до того, аби залишити Динамо та повернутися до Одеси. Але група гравців киян, зокрема і Дем'яненко, переконали Беланова їхати з Києва. Про це Дем'яненко розповів у тому ж інтерв'ю виданню Спорт-експрес в Україні.

"Так, Ігор дійсно хотів виїхати. Але ми його переконали. Перед цим мене як капітана команди Валерій Васильович попросив поговорити з Бєлановим. Пам'ятаю, Безсонов, Баль і я розмовляли з ним з цього приводу, намагаючись вплинути на його рішення. «Давай ще на рік залишся, потерпи, а потім побачиш, все буде добре», - говорили ми Ігорю. І він залишився. А вже потім дякував нам за це, адже вже в наступному році став найкращим футболістом Європи. Ось така була історія", - розповів Дем'яненко.

Потрапив в Динамо через військову службу

Грати у футбол на професійному рівні Анатолій Дем'яненко починав ще у Дніпрі. З 1978 року за ним постійно стежили: міліцейський "бобік" постійно чергував біля його будинку. Через це юний футболіст іноді ночував у друзів - невідомо було, чого чекати від "спостерігачів". А ще Анатолій Васильович тоді був солдатом строковї служби. Зрештою, у 1979 році, у січні місяці, Анатолій їхав на Спартакіаду, але у Києві на вокзалі його зняли з поїзду та перевезли до військової частини. З неї Дем'яненка забрав вже тодішній тренер Динамо Михайло Коман. Спочатку Дем'яненко жив у гуртожитку, а згодом ділив побут із ще одним легендарним футболістом - Володимиром Безсоновим.

Став найкращим футболістом СРСР

У 1985 році Дем'яненка було визнано найкращим футболістом Радянського Союзу. Таким було визнання авторитетного на той час щотижневика "Футбол-Хокей". 

Пограв закордоном

Із розпадом Радянського Союзу, Дем'яненко вирушив спробувати себе закордоном. У 1991 році пограв за німецький Магдебург (лише три матчі), а у сезоні 1991/1992 виступав за польський Відзев. У Лодзі була непогана зарплата на ті часи - 5 тисяч доларів на місяць, але команда швидко зустрілася із фінансовими труднощами і українець вирішив повернутися додому.

Син став футболістом

Успішна кар'єра батька надихнула на футбольні звитяги і сина. Денис Дем'яненко (2000 року народження) починав грати за чернігівську Десну. З вторгненням рашистів до України два роки тому гравець перебрався до Польщі та грав за такі команди, як Космос Новотянець та Карпати Кросно.

Раніше Інформатор повідомляв про те, що Марсель звільнив головного тренера перед другим матчем проти Шахтаря. Дженнаро Гаттузо втратив довіру керівництва.

Також ми розповідали, що вболівальників в Україні пускатимуть на футбольні та хокейні матчі. Щоправда, для цього існує ряд обмежень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ