Євген Дикий назвав Київ чи найбільш недомобілізованим місто
В Україні під час воєнного стану проводиться загальна мобілізація. Призвати на військову службу можуть чоловіків від 18 до 60 років. Екскомандир "Айдара" Євген Дикий прокоментував ситуацію в столиці. На його думку, в Києві мобілізація недостатня.
Про це екскомандир "Айдара" заявив у коментарі телеканалу "Новини.Live". Він зазначив, що Київ повинен припинити бути "оазою". Євген Дикий вважає, що влада просто боїться посилювати мобілізацію в столиці, адже це "непопулярна річ", яка може знижувати рейтинги. Військовий підкреслив, що війна - це і є непопулярна річ, а рейтинги неважливі, коли про це йдеться. Дикий зауважив, що на окупованих територіях рейтинги значення не мають.
"Київ чи не найбільше недомобілізоване місто країни. І мені здається, що тут якраз влада дуже побоюється сильної мобілізації в Києві, бо, бачите, мобілізація — це завжди не дуже популярна річ. Вибачте мені, але війна це не популярна річ. І так, жорсткі заходи вони завжди знижують рейтинги", - зазначив він.
Євген Дикий зазначив, що в столиці перебуває дуже багато чоловіків призовного віку. Він підкреслив, що "недомобілізацію" в столиці бачить на свої очі. За його словами, вулицями спокійно ходять чоловіки, які призовного віку і в хорошій фізичній формі. При цьому на фронт, на думку військового, відправляються 50-річні чоловіки і в окопах залишають своє здоров'я.
"Якщо ми не зламаємо це, то війна покотиться в інший бік", - переконаний екскомандир "Айдара".
Раніше експерти пояснювали, що під час воєнного стану можна переводити військових на інші посади, в інші підрозділи без їх згоди. Водночас мобілізація через ТЦК не гарантує, що фахівці призиваються за тими спеціальностями та досвідом, які в них є. Проте можуть бути випадки, коли мобілізовані можуть бути перенавчені на необхідні ВОС та направлені на службу за ними.
"Ми гарантуємо, що кандидат потрапить у той підрозділ і на ту посаду, на яку він сам подався. На етапі співбесіди, відбору кандидат може змінити своє рішення і відмовитись від ролі, якщо якісь із умов йому не підійшли. Це вільний ринок праці. Та від зміни ролей в майбутньому ми не можемо убезпечити. Ніхто не знає, як розвернуться події на фронті через певний час", - пояснила керівниця воєнного департаменту Lobby X Ольга Бандрівська.
Вона також додала, що Міністерство оборони стратегічно керує та вдосконалює політику в сфері людського капіталу. Тобто, військові підрозділи часто можуть звертатися із запитом на пошук людей на конкретні посади й отримують кандидатів, що добровільно виявили бажання долучитися до них.
Також раніше народний депутат Федір Веніславський розповів, що у парламенті готують законопроєкт щодо внесення змін у правила мобілізації. За його словами, йдеться про надходження рекомендованого листа надходить до поштової скриньки. Сам лист із повісткою мають видати людині особисто в руки відповідними представниками поштових служб. За словами депутата, це "так звана публічна повістка".
Народний обранець також додав, що в Україні вже "фактично діє" електронний кабінет військовозобов'язаних та призовників, в якому є дані про необхідні ідентифікаційні дані та електронні пошти громадян.
"Ми прописуємо, що повістки можуть вручатися не лише представниками ТЦК, а й через органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади – щоб уточнити повноваження всіх органів публічної влади у питаннях мобілізації... Крім того, ми передбачаємо, що і військові адміністрації долучаються до цих заходів", - зазначив парламентар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.