Бруд, провокації та схеми: у Ірпені вибухнув політичний конфлікт між чинним та колишнім міськими головами

Читать на русском

Мер міста Олександр Маркушин пішов з політичної партії, яку очолює його попередник Володимир Карплюк - той, у свою чергу, звинуватив чинного міського голову в організації "зарплатних" схем та розкраданні бюджету

Читать на русском
Політичний конфлікт між Маркушиним і Карплюком у Ірпені на Київщині
Конфлікт між чільним міським головою Олександром Маркушиним та його попередником Володимиром Карплюком перейшов у гостру фазу

Мер міста Олександр Маркушин пішов з політичної партії, яку очолює його попередник Володимир Карплюк - той, у свою чергу, звинуватив чинного міського голову в організації "зарплатних" схем та розкраданні бюджету

У Ірпені 1 квітня в гостру фазу перейшов конфлікт між міським головою Олександром Маркушиним та його попередником Володимиром Карплюком, який очолює політичну партію "Нові Обличчя". Мер публічно заявив про вихід з партії, від якої він і обирався на посаду, у відповідь усі його заступники та депутати міськради від "провладної" фракції заявили про недовіру меру. Причиною називають розкрадання місцевого бюджету та відкати із зарплат.

Конфлікт насправді триває вже кілька місяців: через нього не скликалися сесії міської ради Ірпеня, і, хоч у публічну сферу ситуація досі не виходила, було зрозуміло, що між топовими політиками київського передмістя відбувається сварка. Втім, у понеділок Олександр Маркушин вийшов перевести конфлікт у "гарячу" фазу. У своєму Facebook він повідомив про вихід з партії "Нові Обличчя", пояснивши це "розбіжностями у баченні розвитку міста" з головою партії - себто із Володимиром Карплюком.

"Дякую тим депутатам "НО", які щиро і самовіддано продовжують працювати для мешканців. За це рішення на мене та членів моєї команди, працівників виконкому та КП останні місяці виливалося багато бруду. Ви всі давно це помітили. Зараз може политися ще більше проплачених провокацій та негативу, щоб затягнути мешканців у політичні війни керівництва партії "НО" проти мене", - зазначив Маркушин, додавши, що війна наразі може бути лише одна - за існування держави.

У відповідь Володимир Карплюк, теж на сторінці у Facebook, повідомив, що команда мера висловила йому ж недовіру. За його словами, йдеться про усіх "без виключення" заступників міського голови, депутатів від "Нових Обличь" тощо. Причина - нібито розкрадання міського бюджету через "оформлення мертвих душ", побори і відкати із зарплат працівників Ірпінської міськради та працівників виконкому.

"Під час проведення попереднього аудиту було виявлено, що заробітна платня начальниці відділу кадрів Ірпінської міськради Тамари Халаім у 2023 році становила 5000 грн в день. До організації "зарплатної схеми" були причетні близько 40 працівників міськради. В цілому через маніпуляції з заплатами за 23 рік у міста було вкрадено 17 мільйонів гривень", - написав Карплюк.

Карплюк зазначив: коли депутати звернулися до мера з проханням прокоментувати ці факти, той "втік з фракції", а потім - "на випередження" опублікував заяву про вихід з партії. Каже, що паралельно проводилися журналістські розслідування, матеріали яких передаються до правоохоронців - а партія, в свою чергу, буде по-максимуму взаємодіяти зі слідством.

Зазначимо, що Карплюк є однією з найбільш впливових політичних фігур Київщини. Власне, співпраця з ним і допомогла Маркушину обратися міським головою 2020 року. До цього, з серпня 2018-го, він працював заступником Карплюка, а також був депутатом міської ради - спочатку, з 2010-го, від партії УДАР Кличка, а потім, з 2015-го, - від "Нових Обличь" Карплюка.

Ідеї Карплюка: створення Бенксі-парку та статус міст для селищ міського типу на Київщині

Нагадаємо, як писав Інформатор, саме Карплюк просував ідею зі створенням у Ірпені скверу з інсталяцією Бенксі. Графіті, що залишив в Україні відомий англійський андеґраундний художник, хотіли прикрасити сквер, а сам стрит-арт планували розмістити під склом для кращої консервації. Власне, сам Володимир Карплюк і презентував проєкти й ескізи, що замовила його будівельна компанія "Товариство відважних" в архітектурного бюро Vovk+Partners Architects.

Також ми повідомляли з посиланням на колишнього мера Ірпеня, що на Київщині можуть виникнути одразу чотири нових міста. Це пов'язане з набуттям чинності нового закону, що змінює адміністративно-територіальний устрій, прибираючи з нього таке поняття, як "селище міського типу". А відтак, на статус міста можуть претендувати Білогородка, Бородянка, Гостомель та Коцюбинське.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.