Енергонезалежні світлофори: кияни вже вдруге вимагають від влади убезпечити дорожній рух

Автори петиції вважають, що запропоновані заходи не тільки полегшать ситуацію із заторами та аваріями, а й розвантажать енергоспоживання у столиці

відключення світла
Безперебійна робота світлофорів - важлива складова безпеки як для водіїв, так і для пішоходів

На сайті Київради розміщено петицію щодо необхідності забезпечити безперебійну роботу світлофорів під час відключень світла. Це вже друга спроб киян переконати міську владу в тому, що це необхідна умова для безпеки мешканців, адже через відімкнення світлофорів вже сталося чимало аварій, і майже все літо Київ стояв у потужних заторах. Попереду зима й нові відключення, а світлофори й досі належать до самої не важливої категорії електроприймачів.

Як йдеться у тексті петиції, виключені світлофори під час блекауту створюють низку проблем, зокрема, затори на дорогах, неможливість спокійно перейти дорогу, аварійні ситуації. Вирішити їх авторка петиції пропонує у наступний спосіб: встановити на світлофорні об’єкти сонячні панелі, "розумні" інвертори та акумулятори. Наразі ідею підтримали вже понад тисячі киян, тож є шанс, що за 53 дні, які залишились для збору підписів, вона набере необхідні 6 тисяч голосів.

Щоправда, це зовсім не означає, що міська влада дослухається. Попередня петиція, що була створена у червні та набрала достатню кількість голосів, ще перебуває на розгляді. У ній кияни вимагали підключити столичні світлофори для ліній критичної інфраструктури. Адже їхня безперервна робота важлива для безпеки як водіїв, так і пішоходів. 

Не такі й важливі світлофори, як здається киянам

Інформатор розповідав про пояснення КМДА щодо вимкнення світлофорів під час відключень електроенергії. Впродовж літа як у середмісті, так і на важливих розв'язках у "спальних" районах Києва було відсутнє регулювання дорожнього руху, через що сталося чимало аварій. У КМДА пояснюють ситуацію тим, що світлофорні об'єкти належать до найбільш незахищеної, "третьої", категорії електроприймачів. Відтак, вони можуть бути відключеними в момент, коли дві інші, більш важливі, категорії мають отримувати електроенергію безперешкодно. І наявність резервного живлення для світлофорних об'єктів не передбачена жодним нормативним документом.  До того ж кількість технічних ресурсів міської влади, а також нарядів патрульної поліції у місті залишається обмеженою. Через це, під час стабвідключень електроенергії забезпечити регулювання одночасно всіх світлофорних об'єктів неможливо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube