Більшість і без того вештаються вулицею: у Кличка просять скасувати комендантську годину на Новий рік

Читать на русском

Кияни зареєстрували петицію з вимогою до міської влади скасувати комендантську годину, встановлену в столиці на новорічні свята

Читать на русском
Скасування комендантської години
Кияни сумують за можливістю відсвяткувати Новий рік на вулиці

Кияни зареєстрували петицію з вимогою до міської влади скасувати комендантську годину, встановлену в столиці на новорічні свята

Кияни звертаються до Віталія Кличка та КМДА з вимогою скасувати комендантську годину під час святкування Нового року. Головний аргумент - оскільки це одне з головних свят, навряд чи містяни будуть законослухняно дотримуватись встановлених обмежень. І не буде великої шкоди в тому, щоб комендантську годину скасували всього лиш на одну ніч.

Відповідну петицію зареєстровано на сайті КМДА 4 грудня. Станом на 13:00 у вівторок, 5 грудня, вона набрала 219 підписів, тож гарантій, що вона набере необхідну кількість голосів, доки збіжить час на підписання, немає. Крім того, до новорічних свят залишилося не так і багато часу.

"У минулому році вже була така пропозиція. Але її не схвалили. Враховуючи те що більшість людей і так вештаються по вулиці вночі, на новорічну ніч вони навряд чи будуть зберігати свідомість, та хтось таки буде виходити на вулицю. То у чому проблема на одну ніч дати людям можливість у ніч вийти до друзів чи відсвяткувати спочатку вдома та поїхати до когось", - зазначає автор петиції Данило Ситниченко.

Чому скасували свята і яким буде новий календар

Зазначимо, що рішення про скасування усіх святкових заходів на Різдво та Новий рік було прийняте Радою Оборони столиці наприкінці листопада. Про це повідомляла КМВА. А мер Києва Віталій Кличко натякав, що для цього дві підстави: нестача коштів та міркування безпеки. А також - енергозаощадження. Адже проведення ярмарок, встановлення святкових локацій в центрі тощо зазвичай пов'язане зі святковою ілюмінацією.

Також ми повідомляли, що цьогоріч кияни будуть відзначати свята за новоюліанським календарем. Саме на нього перейшла Православна церква України з 1 вересня. Це призвело до зсування звичних для українців дат: святковий період почався 18 листопада на Романа та закінчиться на Водохреще. Також вперше День Святого Миколая припадає на 6 грудня. Різдво святкуватимемо 25 грудня, а не 7 січня, Покрова – 1 жовтня, Водохреще – 6 січня, а День Святого Миколая – 6 грудня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.