Більшість будинків-щасливчиків в Києві, заживлених від одних ліній з лікарнями, перемкнули ще 2022-го - ДТЕК

Читать на русском

Щоб мінімізувати кількість об'єктів, на які подається електроенергія під час відключень, майже всі будинки, що було заживлено від одних ліній з критичною інфраструктурою, перемкнули два роки тому

Читать на русском
ДТЕК перемкнув будинки заживлені від одних ліній з критичною інфраструктурою
Тепер ситуації, коли б у сусідньому будинку сяяло світло у той час, коли весь район занурений у темряву, стали майже неможливими

Щоб мінімізувати кількість об'єктів, на які подається електроенергія під час відключень, майже всі будинки, що було заживлено від одних ліній з критичною інфраструктурою, перемкнули два роки тому

У Києві ще 2022 року було проведено переключення житлових будинків, заживлених від ліній, на яких знаходиться критична інфраструктура. Це зробили, щоб мінімізувати кількість об'єктів, на які подається електроенергія під час відключень. Частка ж критичної інфраструктури серед усіх об'єктів бізнесу, соціально-побутової сфери та промисловості становить 22%.

Про це йдеться у відповіді компанії ДТЕК Київські електромережі на запит Інформатора. Вона займається розподілом електроенергії та експлуатацією електромереж у столиці. За словами її фахівців, у разі дефіциту електроенергії, після команд Укренерго на застосування відключень, графіки
стабілізаційних відключень застосовуються для всіх категорій споживачів у рівному об’ємі - і побутових споживачів, і бізнесу, і соціально-побутової сфери.

"Виключенням є об’єкти критичної інфраструктури та будинки, що
знаходяться на одній лінії з критичною інфраструктурою. Ще у 2022 році ДТЕК Київські електромережі мінімізував кількість таких будинків. Лишились тільки ті, які немає технічної можливості приєднати до інших електроліній. Також мають можливість лишатися зі світлом підприємства, які самостійно закуповують електроенергію через імпорт. Тому що, вони не збільшують дефіцит електроенергії", - розповіли у ДТЕК Київські електромережі.

За статистикою, яку надали у компанії Інформатору, у столиці споживачі побутового сектору (звичайні будинки) становлять 40%. Решта, 60%, - це бізнес, соціально-побутова сфера та промисловість. З цих 60% частка критичної інфраструктури становить 22%, додали у ДТЕК Київські електромережі.

"До таких об'єктів відносяться лікарні, насосні станції, котельні, підприємства, що працюють на оборонний комплекс країни. Список таких об'єктів затверджує місцева влада", - пояснили у компанії.

Київ чекає на тижневі відключення взимку: причина у наднизьких лімітах чи корупції серед чиновників та бізнесу

Нагадаємо, Інформатор повідомляв з посиланням на депутата Київради Леоніда Ємця, що взимку українці мають бути готовими до можливих тижневих блекаутів. Депутат каже, що столиця вже підготувалася до цього випробування, оснастивши більше двух десятків точок потужними генераторами, які зможуть забезпечувати мешканців необхідною кількістю електроенергії.

Однією з причин таких блекаутів є те, що Києву доводять наднизькі ліміти використання електроенергії. А деякі фахівці вважають, що у столиці є ще й бізнеси, які "вибивають" для себе більші ліміти саме за рахунок населення. Ми перевірили цю інформацію - енергетики подібну можливість заперечують.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.