Без морозивка й фастфуду: з Хрещатика вивезли вже 13 МАФів, лишилося стільки ж

Впродовж усіх новорічних вихідних комунальники розбирали й демонтували тимчасові споруди на головній вулиці столиці: кажуть, зробили вже приблизно половину роботи

МАФи Хрещатик
У КП "Київблагоустрій" показали, як демонтували МАФи на Хрещатику: їх доводилося розбирати через надмірну висоту

З Хрещатика за новорічні свята вивезли вже 13 кіосків і торговельних павільйонів. Залишилося приблизно стільки ж: в усіх цих МАФів або вичерпалися терміни дозволів, або ж вони не відповідають правилам, що їх впроваджує місто стосовно таких споруд. Цікаво, що комунальникам доводиться транспортувати МАФи з Хрещатика окремо від їхніх дахів через надмірну висоту конструкцій.

Про хід робіт з демонтажу тимчасових конструкцій на Хрещатику відзвітували у КП "Київблагоустрій". Тут зауважили, що основна частина робіт на головній вулиці столиці здійснювалась у період між новорічними святами. А з-понад двох десятків тимчасових споруд станом на сьогодні демонтовано 13 об’єктів.

"Суттєвою особливістю демонтажів стала значна висота кіосків, більшість з яких перевищують 4 метри. В зв’язку з цим дахи МАФів транспортують окремо від основних конструкцій", - кажуть у КП "Київблагоустрій".

Серед інших, вивезли й знамениті кіоски, у яких продавали напіврідке морозиво, що були встановлені неподалік від ст.м. "Хрещатик". Також демонтували декілька МАФів з фастфудом, зокрема, паназійською їжею та пітою з креветками.

Додаткові складнощі, кажуть комунальники, створюють погодні умови. Наявність снігового покриву робить поверхні дахів слизькими, що вимагає підвищеної обережності під час виконання робіт.

Демонтаж МАФів на Хрещатику: чи залишать найстаріший, 1949 року, і як бути зі Свідками Єгови

Нагадаємо, у останні дні 2025 року Інформатор писав, що хвиля демонтажу МАФів, що триває протягом року у Києві, нарешті докотилася до головної вулиці країни. На Хрещатику у вівторок, 23 грудня прибрали перший кіоск, що стояв тут впродовж вже 15 років. А у Департаменті територіального контролю розповіли Інформатору, чи чіпатимуть найвідоміший МАФ, що стоїть на розі Хрещатика й вул. Прорізної з 1949 року.

А ще, ми розповідали, що знаменитий МАФ, що розташований на розі вулиць Хрещатик та Прорізна, почали використовувати для своїх потреб Свідки Єгови. Разом з тим, буквально днями на нього чекає демонтаж - це вже обіцяє очільник Департаменту територіального контролю КМДА Михайло Буділов. Чи буде встановлюватись інша споруда, яка відповідатиме критеріям і "дизайн-коду" розробленому для тимчасових споруд у КМДА, поки невідомо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити