Попри ризики подорожі, безпечність якої з погляду мобілізаційних заходів ніхто не гарантує, маршрут має попит серед відважних любителів карпатських краєвидів
У завбачливих автоперевізників почався “високий сезон”. Принаймні, вони сподіваються, що хоча б частина з киян, хто до повномасштабної війни їздив покататися на лижах зимовими Карпатами, згадає звички. Звісно, нічого протизаконного у таких поїздках немає, є лише ризик для військовозобов’язаних мандрівників опинися на “терасі” місцевого ТЦК, а не заздалегідь заброньованого готелю. Адже перевізники не несуть відповідальності за те, чи доїдуть пасажири-чоловіки до місця відпочинку, і наголошують, що перебування в автобусі під час подорожі зовсім не означає “тимчасове бронювання” від мобілізації.
Проте, як запевнили Інформатор в одній із компаній, що здійснює рейси з Києва до Буковеля двічі на тиждень, за минулі кілька місяців жодний мандрівник, так би мовити, “не постраждав”. Тобто на блокпостах нікого з пасажирів не схопили та не потягли до військкомату. Хоча, як висловилися адміністратори, у нинішні часи це все ж таки лотерея.
“Ми не знаємо, скільки блокпостів може трапитися на дорозі, і навіть водії цього не знають. Деколи зупиняють, деколи - ні, ніхто не може цього передбачити. Мали б не зупиняти, але ми не можемо стовідсотково це гарантувати та брати на себе відповідальність. І хоча досі таких випадків не було, ми не є гарантією”, - повідомили нам в одній із компаній-перевізників.
Щодо інших гарантій, які ТЦК не стосуються, обіцяють усілякий комфорт, будь-який зручний варіант оплати й ціну в 1250 грн. Подорож триває близько 16 годин, до речі, з нічним переїздом, на який у компаній, сподіваємося, є дозвіл. На маршруті 9-10 зупинок тривалістю по 10-15 хвилин, зазвичай це Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Коломия та інші.
Стосовно попиту, минули часи, коли зимову поїздку в Карпати треба було бронювати до 15 жовтня. Наразі бажаючі, точніше, ті, хто може їхати, не штовхаються ліктями: якщо Буковель запланований на початку січня, бронювати місця в автобусі можна у першій половині грудня. І то, аби лише було спокійніше - як кажуть перевізники, якщо мова йде про 1-2 людини, можна замовити квиток і за 3-4 дні до виїзду.
Як розповідав Інформатор, мешканці Донецької області організували у Києві схему незаконного переправлення через державний кордон для тих, кому потрібно було дістатися Донецька чи інших населених пунктів на території Донецької області. Мешканець Донецької області, який у Києві надавав послуги з перевезення пасажирів як підприємець, разом зі спільниками створив закриту групу у месенджері Telegram. Там розміщувались оголошення про рейси з Києва до Донецька та інших міст Донецької області, які з 2014 року є тимчасово окупованою територією України, та у зворотному напрямку. В один бік поїздка, яка включала й автобуси, і літак, коштувала 350-400 євро.
Також на початку вересня Інформатор писав про київського таксиста, що спокусився на чужі гроші та може за це втратити свободу. 53-річний мешканець столиці, таксист, знайшов у машині торбу з заощадженнями пенсіонера в сумі 30 тис. доларів. Гроші він привласнив, а на всі запитання відповідав - мовляв, де гроші, не знає, нічого не знаходив.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.