З початку повномасштабного вторгнення столиця пережила з десяток масованих комбінованих повітряних ударів, а під час наймасштабнішого зазнала атаки майже 80 одиниць смертоносного озброєння
Станом на 19 листопада 2024 року повномасштабна війна в Україні триває вже 1000 днів. Стійкість, незалежність та незламність українців зламали плани ворога щодо “взяття Києва за три дні”. Столиця вистояла і не зламалася, хоча за ци тисячу днів їй довелося пережити і загибель людей, і руйнування, і масовані атаки, і нескінченні повітряні тривоги.
За інформацією Київської міської військової адміністрації, страшна статистика застосування по Києву потужного та смертоносного озброєння налічує понад 2,5 тисяч ракет та БпЛА. З них майже 800 крилатих ракет типу Х-101/Іскандер-К/Х-69, майже 90 балістичних ракет типу Іскандер-М/KN-23. Близько 40 аеробалістичних ракет “Кинджал” та 6 одиниць гіперзвукових ракет “Циркон”. А ще понад 1600 БпЛА різних модифікацій.
“За 1000 днів Київ пережив з десяток масованих, комбінованих повітряних ударів. В наймасовішому з яких армія росії запустила по нашому місту майже 80 ракет і БпЛА. Тільки за цей рік росія застосувала по Києву майже 1250 одиниць різного озброєння повітряного нападу!”, - повідомили у КОВА.
Повітряні тривоги, що навчили киян ночувати в коридорах та вестибюлях метрополітену, за ці тисячу днів лунали 1369 разів. А їхня сумарна тривалість становить 1553 години - це майже 65 діб безупинної сирени, яка стала для мешканців столиці звичним фоном.
Як повідомляв Інформатор, за тисячу днів війни відбулися десятки битв, які увійдуть в історію . Зокрема, Харківський контрнаступ та Курська операція. Також ЗСУ ракетами "Нептун" потопили російський крейсер "Москва", що значно підняло моральний дух українців та стало знаковою подією великої війни. Тут і битва за Київ, і звільнення острова Зміїний, і ордер на арешт Путіна, і звільнення Херсон, і глобальний Саміт миру.
Також ми писали, чим унікальна велика війна в Україні. За ці дні українські воїни навчилися використовувати різні види західного озброєння, а ще цю війну характеризують як війну безпілотників – хоча дрони активно використовували і раніше, саме в Україні битви БПЛА вийшли на зовсім новий рівень. Крім того, ця війна показала, як можна здійснювати постійні зміни тактик, проводити блискавичні контрнаступальні операції і рятувати цілі ділянки фронту допомогою волонтерів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.