Інформатор Київ

Культура

Куди піти у Києві: у Національній опереті України відбудеться прем’єра музично-пластичної вистави «The Ball/Бал» італійського режисера

У четвер, 24 листопада, о 18:00 у Національній опереті України відбудеться прем’єра музично-пластичної вистави «The Ball/Бал» італійського режисера Маттео Сп’яцці за участі італійської балетмейстерки Каті Тубіні.

Спектакль створений за мотивами однойменного кінофільму відомого італійського кінорежисера Етторе Сколе «Бал». Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Департамент культури.

Головна тема постановки – Італія та час, який охоплює період до 80-х років ХХ століття. У центрі вистави – балетна зала та спостереження за тим, як відбувається комунікація-взаємодія між людьми.

«Прагну донести до глядача ідею про те, що час змінює багато речей у нашому житті, та тільки не людські почуття. У виставі не буде головних ролей у традиційному розумінні. Процес створення вистави повністю імпровізований і завжди подібний до поезії – натхненний і непередбачуваний. Тим більше, що дія відбуватиметься у супроводі фантастичної  італійської музики, як класичної, так і сучасної», – зазначає режисер Маттео Сп’яцці.

У виставі немає тексту та розмов – усе транслюється через взаємозв’язок між персонажами, а діалог ведеться через пластику. Головними акцентами у виставі також є акторська гра та психологічно-емоційний стан кожного персонажа.

Художник-постановник Олександр Білозуб переконаний, що в кожного народу є своя історія, яка поділена на цикли та періоди – легкі й важкі, розвитку, занепаду, руїни:

«Зараз в Україні війна, і ми захищаємо свій суверенітет та українську ідентифікацію, незалежність у цьому світі. Звісно, що про цей період будуть писати п’єси, знімати фільми, і це вже відбувається. Вистава «The Ball/Бал» – це історія XX століття Італії, спрямована на те, щоб відчути та зрозуміти цей відрізок часу. А наша історія пишеться нині – це новий етап,  який буде далі в кіно, театрі, літературі, в усьому. І ми впевнені, що після війни у нас буде щасливе життя, тому що ми переможемо!».

Показ здійснюється за підтримки Посольства Італії в Україні та Італійського Інституту Культури  в Україні. Побачити виставу можна 24, 25, 26 і 27 листопада.

Де: Національна опереті України, Велика Васильківська, 53/3

Коли: 24, 25, 26, 27 листопада 18:00

Квитки можна придбати на сайті театру

Всі новини про музеї, виставки та події в рубриці — Куди піти в Києві.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Варвара Грекова

Нагору