ЖИЗНЬ

День української писемності: як добре в Києві знають мову та вірші

9 листопада відзначають День української писемності і мови. Цю дату в нашій країні святкують з 1997 року. 

Більшість киян добре знають і люблять рідну мову за її простоту і солов’їність. Але в повсякденному житті українською розмовляють усе ще меншість містян. У цьому Информатор переконався, коли вийшов на вулиці, щоб поспілкуватися з мешканцями столиці.

Ми з’ясували, що кияни із задоволенням читають українську літературу. А знання лірики не обмежується шкільною програмою. Більшість із задоволенням розповідали вірші українських класиків.

Зазначимо, що сьогодні, крім іншого, проведуть всеукраїнський диктант. Його транслюватимуть на Першому каналі Українського радіо. Програма триватиме годину, начитка власне диктанту розпочнеться о 12:30. Читатиме текст доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови Олександр Авраменко, який і склав текст радіодиктанту на замовлення радіо. Основною локацією буде аудиторія імені Михайла Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Також організатори створять локацію в місті Сєверодонецьк Луганської області. Там за радіодиктант відповідатиме волонтер, співачка і радник міністра культури Анжеліка Рудницька.

У Києві головною локацією радіодиктанту стане Колонний зал мерії (Хрещатик, 44). Реєстрація всіх охочих його написати розпочнеться об 11:30.

Маргарита Хорунжа

Відео: Віталий Куздровський

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

© 2007-2018 Информатор - Региональное интернет-издание.
При полном или частичном использовании материалов сайта ссылка
на сайт интернет издания kiev.informator.ua как источник информации обязательна.

Наверх

Информатор в твоем телефоне!

Все новости Киева в одном Telegram-канале. Подпишись прямо сейчас, чтобы не пропустить что-то важное!

Подписаться сейчас

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: