Шукай: у Києві на Аскольдовій могилі відкрили чергову мініатюрну скульптуру - кому її присвятили

Читать на русском

Скульптура є особливою через низку причин

Читать на русском
Скульптура
У Києві на Аскольдовій могилі відкрили мініатюрну скульптуру, яка присвячена українським воїнам

Скульптура є особливою через низку причин

У Києві на Аскольдовій могилі 29 березня з'явилася мініскульптура, присвячена захисникам. На ній зображений воїн, який прихилив коліно перед прапором. Вона прикрашає дзвіницю церкви Святого Миколая Чудотворця, що розташована біля пантеону героїв. 

Про це повідомляє видання "Вечірній Київ". Вказується, що скульптура є особливою через низку причин. Це перша скульптура проєкту "Шукай", що має кольори — яскравий синьо-жовтий прапор. Також доводиться довго шукати мецената для створення скульптури — зараз же зголосилися одразу декілька. Крім того, вибір локації для встановлення скульптури — теж довгий процес. Але не цього разу.

Місце є особливим, адже наприкінці XVIII- початку XX століття тут розміщувався елітний некрополь, у 1918 році тут поховали юнаків, що загинули під Крутами. Нині тут розміщені сучасні поховання часів українсько-російської війни, зокрема, Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла.

Нова скульптура зображує воїна, який прихиляє коліно перед українським прапором. І її розташували спеціально так низько, щоб кожен відвідувач прихилив коліно — зокрема й у знак шани за полеглими.

До речі, бійці з батальйону «Вовки Да Вінчі» радили творцям щодо дизайну воїна на скульптурі, наприклад, наполягали на бороді (адже у військових немає часу голитися) та давали поради щодо його одягу. Нова скульптура проєкту "Шукай" стала вже другою, що присвячена українським захисникам. Так, у червні 2022 року на вулиці Богдана Хмельницького відкрили скульптуру на честь Привида Києва.

«Шукай!» — проєкт менеджерки Києва Юлії Бевзенко, заснований 2018 року. Він розповідає про історію Києва у бронзових мініскульптурках. Серед них, зокрема, «Котлета по-київськи» на Андріївському узвозі; «Київський каштан», «Київська (Скіфська) пектораль» на Хрещатику; «Київський комп’ютер», «Золоті Ворота», «Гелікоптер Сікорського» на Ярославовому Валу; «Київський фонтан» та «Київська гривня» на Володимирській; «Київська кава» на Великій Житомирській; «Танцівники на Театральній», «Привид Києва», «Паляниця» та інші.

Київ працює над збереженням пам’яток

Київ працює над збереженням пам’яток і документує пошкодження та збитки, завдані культурній спадщині столиці військовою агресією рф. Про це йшлося 28 березня на засіданні постійної комісії Київради з питань збереження та захисту культурної спадщини.

"Попри ворожі обстріли Київ продовжує працювати над збереженням пам’яток столиці. Так, за 2023 рік фахівці Департаменту обстежили 346 об’єктів культурної спадщини. За результатами огляду власникам вручили 95 приписів щодо усунення виявлених порушень. Розробили та уклали охоронні договори на 170 об’єктів культурної спадщини Києва", - повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Крім того, провели археологічні розкопки для верифікації попередніх наукових досліджень пам’ятки місцевого значення «Фундаменти Богоявленського собору». Так, за результатами виявлені залишки фундаментів собору законсервували відповідно до затвердженої методики тимчасової консервації. Також тривають лабораторні дослідження зразків будівельного розчину й цегли мурованої кладки Богоявленського собору. У столиці наразі налічується 3 731 об’єкт культурної спадщини, 348 – національного значення, 2 105 – місцевого значення, 1 278 – щойно виявлених об’єктів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.