Київську митрополію зобов'язали повернути державі Успенський собор у Каневі, де відспівували Тараса Шевченка - рішення суду

Читать на русском

Успенський собор є пам’яткою археології національного значення

Читать на русском
Суд
Суд зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути у державну власність Успенський собор у Каневі

Успенський собор є пам’яткою археології національного значення

Господарський суд Черкаської області зобов’язав Київську митрополію УПЦ (МП) повернути в державну власність об’єкт культурної спадщини національного значення – Успенський (Георгіївський) собор XII століття. Це рішення ухвалили за позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області в інтересах Міністерства культури та інформаційної політики України. Про це 27 березня повідомили у пресслужбі відомства. 

Виконавчий комітет Канівської міської ради у 2003 році надав дозвіл Українській православній церкві (МП) оформити право власності на пам’ятку археології. Надалі це стало підставою для реєстрації права колективної власності.

Органи прокуратури разом з МКІП у суді довели незаконність передачі будівлі Успенського собору. Адже законодавством встановлено пряму заборону відчуження пам’яток культурної спадщини, які перебувають у державній власності. Суд визнав незаконними та скасував рішення виконкому Канівської міськради, свідоцтво про право власності на будівлю за УПЦ (МП), а також скасував державну реєстрацію речового права на об’єкт культурної спадщини національного значення. Після набрання рішенням суду законної сили, МКІП забезпечить закріплення нерухомого майна в межах чинного законодавства.

Про Успенський собор 

Успенський собор є пам’яткою археології національного значення. Це стародавній храм часів Київської Русі. Його побудували у 1144 році князем Всеволодом Ольговичем. У 1861 році в Успенському соборі відспівували великого українського поета Тараса Шевченка. Фасади храму прикрашають ряди малих ніш, колись оздоблених фресками. Собор порівняно добре зберіг усі риси старої архітектури. У процесі реставрації собору 1966–1970 років знайшли староукраїнські елементи. Протягом 1972–1990 років у приміщенні собору функціонував Канівський музей народного декоративного мистецтва.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.