Жінка після смерті батька вирішила прийняти спадщину, але нотаріус відмовив у видачі свідоцтва через арешт на майно - що вирішив суд Києва?

Жінка після смерті батька вирішила прийняти спадщину, але нотаріус відмовив у видачі свідоцтва через арешт на майно - що вирішив суд Києва?

Читать на русском

Наявність арешту на майно спадкодавця перешкоджає жінці оформити спадщину на майно

Читать на русском
Суд Києва
Киянка просить зняти арешт з нерухомого майна її померлого батька

Наявність арешту на майно спадкодавця перешкоджає жінці оформити спадщину на майно

Жінка після смерті батька звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Однак їй відмовили у видачі свідоцтва. Адже на майно накладено арешт. 

Про це вказується у рішенні Дніпровського районного суду Києва. Жінка після смерті батька звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та дізналась, що на спадкове майно 1 грудня 2012 року наклали арешт. Вона звернулась до Дніпровського районного відділу державної виконавчої служби у Києві Центрального міжрегіонального управління міністерства юстиції. У відповіді виконавчої служби від 21 липня 2023 року вказувалось, що на виконанні у відділі перебувало виконавче провадження з примусового виконання виконавчого листа від 8 лютого 2012 року щодо конфіскації на користь держави усього майна, що належить на праві власності чоловіку. 12 грудня 2016 року винесено постанову про повернення виконавчого документа стягувачу, виконавче провадження відносно померлого знищили у зв'язку із закінченням строку зберігання.

Після смерті батька жінки залишилось спадкове майно: на праві спільної часткової власності квартира. Так, за ним зареєстровано 1/5 частки даної квартири за свідоцтвом про право власності та 1/10 частка вказаної квартири відповідно до свідоцтва про право на спадщину.

Вироком Дніпровського районного суду Києва від 4 жовтня 2011 року, чоловіка було засуджено за ч. 2 ст. 309, ч. 2 ст. 307 Кримінального кодексу України, за сукупністю злочинів, на підставі ст. 70 Кримінального кодексу України визначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна на праві власності. Частки власності у квартирі, яка йому належала, не були конфісковані за вироком Дніпровського районного суду Києва від 4 жовтня 2012 року.

Розгляд справи 

Прийнявши у визначеному законом порядку спадщину, яка відкрилася після смерті чоловіка, його дочка набула права на спадщину. Однак наявність арешту на майно спадкодавця перешкоджає їй оформити спадщину на майно та стало підставою для відмови нотаріуса видати їй свідоцтво про право на спадщину.

Рішення суду

Позов жінки задовольнили. Суд вирішив зняти арешт з всього нерухомого майна, яке належало її померлому батьку. 

"Позивачка має право на усунення перешкод у праві власності в порядку ст. 391 ЦК України. Суд приходить до висновку про необхідність захисту її права шляхом зняття такого арешту, оскільки позовні вимоги знайшли своє повне підтвердження. Вимоги позивача необхідно задовольнити, зняти арешт з всього нерухомого майна, яке належало батьку, який помер", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.