Підземка витратить більше мільйона гривень на захист персоналу станцій від токсичних та отруйних речовин
Комунальне підприємство Київський метрополітен закупає більше, ніж півтисячі протигазів. За даними порталу Prozorro, ці засоби призначені для захисту від бойових отруйних речовин - газів зарину та іприту, а також від радіоактивних речовин. Вартість угоди складе мінімум 1,15 млн грн за партію.
Проведення тендеру з закупівлі протигазів оголосили 3 листопада, про це йдеться в тендерній документації, опублікованій на сайті Prozorro. Очікується, що аукціон завершиться 16 листопада, наразі триває період подачі тендерних пропозицій.
За умовами, прописаними в тендерній документації, протигази мають забезпечити до 6 годин захисної дії від впливу «небезпечних радіоактивних, хімічних та біологічних речовин, бойових отруйних речовин», повинні важити не більше за 1 кг та бути розрахованими на широкий температурний режим від мінус 40 градусів за Цельсієм до плюс 50 градусів. Гарантійний строк на кожен виріб має складати не менше, ніж 12 місяців.
В документах вказано, що протигази призначені для захисту від потрапляння до органів дихання отруйних речовин. Їх перелік конкретизовано, це «зарин, зоман, іприт, V-гази, радіоактивні пари, аерозолі і бактеріальні (біологічні) засоби». Зазначається також точна кількість захисних виробів, що їх має намір придбати метрополітен - 671 протигаз.
За принципом захисту протигази ділять на «ізолюючі» - вони забезпечують повну ізоляцію органів дихання від навколишнього середовища, а легені дихають повітрям, що регенерує в патроні протигаза, та «фільтруючі», принцип роботи яких побудований на очищенні повітря. Метрополітен Києва закупає саме фільтруючі протигази з захисною маскою «МП-04 або еквівалент» - це означає, що йдеться про звичайні протигази не-військового призначення.
Аналогічні протигази використовував персонал станцій під час пожежно-тактичних навчань 2020 року при відпрацюванні спільних дій працівників метрополітену, підрозділів ДСНС та аварійних служб. Зазначається, що протигази знаходяться у віданні чергового по станції, який в разі виникнення позаштатної ситуації розповсюджує захисні вироби серед персоналу.
Загалом, за повідомленнями спеціалізованих технічних ресурсів, попит на протигази в Україні за перші місяці війни зріс більше, ніж в 20 разів. Це було пов’язане з веденням бойових дій з боку росії, зокрема, захопленням ЗАЕС та введенням військ до Прип’яті.
При цьому, як відомо, у київському метро почав курсувати потяг, подарований Варшавою. Отримані вагони належать до рухомого складу серії № 81, розробленої у другій половині 1970-х років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.