Депутати, що й самі виступали проти оборудок з привласнення комунальної землі у Києві, розробили проєкт, яким унеможливлюють реалізацію таких схем у подальшому
У Київраду був поданий проєкт рішення, що встановлює антикорупційні запобіжники у питаннях про землю, які розглядають депутати. Простіше кажучи, його ініціатори прибирають саму можливість створення земельних схем - і "туалетної", про яку писав Інформатор, та й інших. А надихалися його автори явно останньою корупційною справою Дениса Комарницького, яку ефективно реалізувало НАБУ у Києві.
Про розробку проєкту рішення повідомила його співавторка, Вікторія Пташник, у Facebook. Вона каже: роботу почала разом з ще одним колегою з УДАРу, Дмитром Білоцерковцем, ще 2024 року. Білоцерковець є депутатом, наближеним до Віталія Кличка, тому проєкт матиме підтримку більшості у Київраді, що складається з УДАРу та "Євросолідарності". Власне, ідеї для проєкту черпали у власних наробках - обидвом співавторам, розповідає Пташник, довелося зітнутися з земельними оборудками на різних локаціях у Києві.
"Нас з Дмитром об‘єднала боротьба з "туалетними схемами". Він добився розірвання договору оренди 0,5 га землі, відведеної колись під пару будок на вул. Голосіївській без земельних торгів, а я - до сих пір б‘юся за скасування незаконно виділеного 1 га на вул. Шалімова (колишня Героїв Севастополя) для обслуговування будки у 70 кв метрів. Хоча підписання самого договору оренди мені все-таки вдалось заблокувати", - написала депутатка.
Втім, завершити роботу над проєктом вдалося вчасно - акурат до гучної спецоперації НАБУ, в ході якої правоохоронці викрили ціле організоване злочинне угруповання у Києві. Воно розробляло й реалізовувало якраз "земельні" схеми (у тому числі, "туалетну", де обходились іноді зовсім без будь-яких споруд - як пояснили правоохоронці, землю реєстрували на "примарні" будівлі).
"Однак поданий нами проєкт містить не тільки норми по унеможливленню "туалетних схем". Там ще є багато цікавого. Все те, що я побачила за свої майже півтора роки депутатства у Київраді і проти чого я виступала", - пояснила Вікторія Пташник у дописі.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що аід Київради вимагають надати документи про виділення коштів на допомогу ЗСУ та підрозділів, що входять до інших військових формувань за 2022-2024 роки. Також вимагають плани щодо таких субвенцій на 2025 рік та звіти про витрату таких коштів. Секретар міської ради Києва Володимир Бондаренко назвав це спробою заблокувати роботу міської влади й виділення коштів на ЗСУ, і вважає, що Київраду звинувачують у створенні злочинної організації.
Також ми розповідали, що депутати Київради не стали розглядати на пленарному засіданні 30 січня 2025 року проєкт рішення, яким місто взяло б під захист автоматично усі будівлі, вік яких сягає 100 років. Натомість, вони відтермінували розгляд питання на наступне засідання. Так само, під час минулого засідання, ще в грудні 2024-го, депутати тричі провалювали цей проєкт рішення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.