Поціновувачів екстриму пасажири помітили на Лівобережній, але воєнізованої охорони Укрзалізниці на станції не виявилося
У Києві 13 квітня були помічені тінейджери, що каталися кільцевою електричкою, зачепившись до вагону. Минув лише місяць з жахливої трагедії, що сталася на станції “Київ Волинський”, де підлітка, що виліз на дах вагону, вдарило струмом, і за п’ять днів він помер у лікарні. Втім, так історії не зупиняють підлітків і, на жаль, не турбують їхніх батьків, і що тепліше стає на вулиці, тим частіше діти ризикують життям заради небезпечної розваги.
Про зачеперів, яких 13 квітня помітили на Лівобережній, повідомили у Київській кільцевій електричці. Підлітки зачепилися за потяг, що їхав у бік Микільської Слободки, але припинити небезпечну подорож було нікому - “залізної охорони” від Укрзалізниці на станції не було. А її план щодо створення ефективних шляхів подолання проблеми зачеперства, схоже, поки не реалізовані.
При цьому якраз напередодні у Нацполіції оголосили про старт спільної профілактичної кампанії Ювенальної поліції та Укрзалізниці, яка триває з 10 квітня по 10 травня. Плануються відвідування шкіл та профтехучилищ та розмови з дітьми, які мають пояснити, чому залізниця - це не місце для ігор. А поки триватимуть розмови, у поліції нагадують, як діяти тим, хто побачив небезпечні подорожі залізницею:
До речі, лише днями столична поліція притягнула до адміністративної відповідальності батьків трьох неповнолітніх зачеперів, які каталися на трамваях та електропотязі. Відео їхніх розваг з'явилося в одному зі столичних телеграм-каналів, і за допомоги працівників управління кримінального аналізу ювенали швидко встановили всіх учасників. Ними виявилися двоє 14-річних та один 15-річний мешканці Київської області. У відношенні батьків поліцейські склали адміністративні матеріали за невиконання обов'язків щодо виховання дітей, їм загрожує штраф.
Саме дорослим і, перш за все, батькам дуже важливо донести до дітей, що не можна залазити на потяги, стрибати між вагонами або перебувати біля контактних дротів. І що будь-який дотик до залізничної інфраструктури може мати фатальні наслідки, тому залізниця – не місце для ігор та селфі. Але, що “достукатися” до дитини, їй потрібно пояснити, що існує щонайменше три основні загрози:
Психологи радять пояснювати дітям, що справа не в порушенні правил - це навряд чи призведе до потрібного ефекту, а у смертельному ризику. І що більшість таких розваг, на жаль, закінчується фатально. До того ж, кожного разу при пошуках екстриму вони роблять вибір між лайками та переглядами у соцмережах та власним життям.
Нагадаємо, остання трагедія сталася 12 березня на станції “Київ Волинський”. Підлітка, що виліз на дах вагону електрички “Київ-Козятин” вдарило струмом, дитина дивом не згоріла живцем, адже сплахнула в одну мить. Люди з вогнегасники намагалися тушити полум’я, і лише коли вогонь вдалося загасити, хлопця зняли з даху. За інформацією свідків, що викликали швидку, лікарі діагностували опіки 2 та 3 ступеню всього тіла, вивихи рук та ніг. За п’ять днів боротьби лікарів за його життя хлопець, на жаль, помер.
Також ми писали, що наприкінці січня у Броварському районі підлітка, що виліз на вагон потяга, вдарило струмом. 14-річний хлопець під час руху взявся рукою за струмоприймач і отримав тяжкі опіки тіла. Трагічний випадок стався на станції Бобрик. Постраждалий був з групи підлітків, які їхали в електричці “Київ-Ніжин”. У пошуках пригод дехто з хлопців під час руху вийшов до міжвагонного тамбуру, що теж вкрай небезпечно. Але одному з них і цього було замало, і він виліз на дах вагону, і, ймовірно, аби не впасти, схопився в якусь мить рукою за струмоприймач.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.