Забудовнику Галерного острову в Києві може загрожувати до 5 років тюрми: екологами теж можуть зацікавитися правоохоронці

Читать на русском

Триває боротьба активістів проти появи в зеленій зоні «кам’яних джунглів». Згідно із останніми новинами, екологи перемагають у судах.

Читать на русском
Київ, забудовник, Галерний острів
Галерний острів – красиве місце відпочинку

Триває боротьба активістів проти появи в зеленій зоні «кам’яних джунглів». Згідно із останніми новинами, екологи перемагають у судах.

Позбавлення волі до 5 років загрожує забудовнику – фірмі «Галерна затока» за шахрайство у воєнний час. Відкрите кримінальне провадження № 12023100010002087 та до нього долучена інформація від екологів щодо несплати 200 млн грн оренди впродовж 13 років. 

Інформація про несплату оренди активісти отримали від податкової. Про це повідомив Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) у соцмережі. 

«1 жовтня 2007 року Київська міська рада часів Черновецького прийняла рішення N 434/3268, яким передала в оренду ТОВ «Галерна затока» сорок гектарів в районі Галерної затоки (острів Галерний та частина урочища Покал), - йдеться у повідомленні екологів. - Рішення господарського суду м. Києва від 06.10.08 було залишено у силі Постановою Вищого господарського суду України від 19.05.2010 у справі №17/354 та договір оренди визнано укладеним... За всі 13 років ТОВ «Галерна затока» мало б сплатити до Київського бюджету біля 200 мільйонів гривень».

Представники центру звернулися до правоохоронців, щоб вони перевірили чи дійсно забудовник не сплачував оренду. Зараз це з’ясовують у межах досудового розслідування. Однак діями екологів теж можуть зацікавитися правоохоронці.

Що трапилося

У жовтні цього року депутатка Київради Юлія Лимар дала інтерв’ю щодо заповідання земель у столиці. За її словами, перетворення величезних територій в межах столиці на заповідники завдає більше шкоди, ніж приносить користі.

Депутатка Юлія Лимар розповіла про заповідання у Києві. Фото - Київрада
Депутатка Юлія Лимар розповіла про заповідання у Києві. Фото - Київрада

«На моє переконання, заповідання в Києві стало дієвим механізмом боротьби громади із забудовниками. Але це не завжди про захист природи, - заявила депутатка. - Виникає інше запитання: а куди має розширюватися Київ? І головне – у якому напрямі? Де мають бути дороги, дитячі садочки, лікарні та, врешті-решт, житлові будинки?».

На засіданнях комісії Київради з питань екологічної політики, де Юлія Лимар є однією з представників, обговорювали створення заказника «Ліс орхідей» в районі станції метро «Видубичі». Це мало захистити Галерний острів від забудовників. На останній зустрічі рішення про заповідання не затвердили.

«Якщо ця територія набуде статусу заповідника, то поясніть, яким чином обслуговувати теплотраси, автошляхи, які вже прокладені? Це стане або зовсім неможливим, або дуже складним процесом. Відтак робоча група має з’ясувати, які ділянки землі треба прибрати, щоб не страждало місто», - казала в інтерв’ю депутатка Юлія Лимар.

Така позиція екологам не сподобалися. Вони вважають, що депутатка «підіграє» забудовникам і спалили начебто її опудало. В коментарях журналістам активісти заперечили його схожість з депутаткою та заявили, що опудало символізує «корупцію у Київраді»

Активісти заявили, що спалили опудало корупції
Активісти заявили, що спалили опудало корупції

На це відреагував секретар Київради Володимир Бондаренко та попросив правоохоронців розібратися. 

Що відомо про забудову Галерного острова

Восени 2007 року в Києві розгорівся земельний скандал. Київрада часів Леоніда Черновецького роздала близько 2 тисяч га землі під забудову. В основному роздавали землі в урочищах Голосієво, Пирогово, Жукового та Козачого острова, Конча-Заспівського лісництва та Дачного лісництва. Також роздали землі острова Галерний. 

На Галерному острові мали з’явитися житлові будинки. Екологи вважають, що в цьому зацікавлені забудовник Василь Хмельницький та його партнер Андрій Іванов. Замість появи «кам’яних джунглів» на Галерному острові та урочищі Покол активісти хочуть створити охоронювану територію площею 45 га.

Кияни підтримали створення зони, вільної від забудови
Кияни підтримали створення зони, вільної від забудови

Для цього створили петицію, яку підтримали понад 6 тисяч киян. Також триває боротьба у судах. Згідно з останніми новинами, судді приймають рішення на захист території від забудови. 

Інформатор писав, що у Києві забудовниками знищено понад 700 гектарів парків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.