Комунальне підприємство Плесо нарешті завершило процес обрання підрядника та підписало договір на виконання робіт, що мають повернути життя водоймі
У озера Синє, що розташоване на Виноградарі на Подолі, з’явився шанс не зникнути остаточно. Хоча наразі від колишньої водойми залишився лише вогкий бруд та висохле дно, а кияни майже припинили ходити на прогулянки до його берега. Проте підрядник із шостої спроби обраний, а озеро планують реанімувати. Для цього потрібно розчистити ґрунтові джерела, пробурити водозабірні свердловини, розчистити сполучну протоку, об'єднавши озеро в кільце, щоб запобігти застою води.
Але на першому етапі виконають роботи з ревіталізації водойми. Займуться розчисткою та відновленням озера, що дасть змогу повернути життя водойми, повідомив генеральний директор КП «Плесо» Вячеслав Савицький.
«Найближчим часом підрядна організація разом із нашими спеціалістами розробить і представить громаді проєкт виконання робіт. За його результатами обговорять основні алгоритми подальших дій, що виконуватимуться під час відновлення озера», – зазначив Савицький.
Плани щодо закінчення робіт та їхньої вартості гендиректор не оприлюднив, але за попереднім сценарієм відновити Озеро мають до кінця 2025 року і витрати на це понад 95 млн грн. Крім того, на території озера обладнають набережну, зону відпочинку, велодоріжки та дитячі майданчики. Також планують встановити рятувальні вежі, навіси від сонця, роздягальні та фонтанчики з питною водою.
Нагадаємо, навесні 2024-го, у середині квітня, КП "Плесо" оголосило черговий тендер з відновлення "Синього" - і, щоб заспокоїти громадськість, тоді ж озеро почали наповнювати тимчасовою водою. Втім, радість була передчасною: вже за перший місяць літа вода випарувалася з поверхні "Синього", залишивши брудні калюжі та сморід.
На початку травня КП "Плесо" оголосило четверті торги по розчистці озера Синє. Хоча на попереднє оголошення подала заявку фірма "Абсолют-Клімат", яка готова була "оживити" водойму за 79,6 млн грн. Проте їй відмовили через, нібито, неправильне подання кошторису та відсутність довідки, що насос для робіт має достатньо українське "коріння". До того ж Держаудитслужба вирішила, що учасник не відповідає вимогам конкурсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.