Водолази знайшли потопельника в Оболонському районі: 23-річний чоловік зник під водою ввечері 20 червня, пошуки тривали п'ять діб
П'ятиденна пошукова операція на озері Редькине в Оболонському районі Києва завершилася трагічно - водолази підняли тіло 23-річного чоловіка. Схожа трагедія кількома місяцями раніше сталася на Київському морі, де теж шукали зниклого чоловіка. Чоловік зник під водою ввечері 20 червня і до цього часу перебував на дні. Пошукова операція ускладнювалась через сильну замуленість дна та нульову видимість під водою.
Тіло загиблого виявили 24 червня о 14:53 - на відстані 70 метрів від берега та на глибині 10 метрів. До операції залучали водолазів відділення групи піротехнічних робіт підводного та гуманітарного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення. Водолазів знайшли і вилучили тіло за допомогою водолазно-рятувального спорядження.
"На відстані 70 метрів від берега та на глибині 10 метрів водолази відділення групи піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування АРЗ СП знайшли і вилучили з води тіло загиблого", - розповіли у ДСНС України у Києві.
Наразі з рідними та близькими загиблого працюють психологи. Обставини та причини трагедії з'ясовуватимуть правоохоронні органи. Пошукова операція тривала п'ять повних діб - з 20 по 24 червня.
Зауважимо, що мати й сестра загиблого написали повідомлення з подякою під дописом ДСНС у Facebook. Рідні загиблого подякували за те, що рятувальники робили все, що було в їхніх силах, аби на глибині, у темряві й холоді вести пошуки.
Озеро Редькине, також відоме як Міністерське або просто Міністерка, - це водойма антропогенного походження на півночі Оболоні площею 0,45 км². Воно утворилося внаслідок заповнення водою кар'єру гідронамиву та має витягнуту форму з півночі на південь. Середня глибина водойми становить 8-9 метрів, а максимальна сягає 14 метрів.
У 1960-х роках біля озера збудували урядовий санаторій - саме через це водойма й отримала другу назву Міністерське. Після розпаду СРСР санаторій і землі навколо перейшли Державному управлінню справами Президента, значна частина берега з пляжем довгий час була огороджена бетонним парканом, який знесли активісти у 2014 році. Пошукові роботи на озері суттєво ускладнюються через сильну замуленість дна та нульову видимість, через яку водолазам доводиться працювати наосліп.
З початком літнього сезону у столиці почастішали нещасні випадки на воді - зокрема, наприкінці травня на території Гідропарку у Дніпровському районі під час купання потонули двоє молодих чоловіків. Також рибалки на Київському водосховищі гинуть через нехтування правилами безпеки. Минулого року під час шторму загинув один із двох чоловіків, які вийшли на воду човном попри штормове попередження.
Небезпека чатує і на дітей - відкриті водойми без нагляду стають місцем загибелі навіть у символічні дати. У Києві хлопчик потонув в озері у День захисту дітей - тіло дитини знайшли на глибині трьох метрів у восьми метрах від берега. Рятувальники щоразу нагадують: купатися у несанкціонованих місцях та без нагляду дорослих небезпечно для життя.