В Києві забудовник «Квітів України» програв суд проти активіста: деталі

Читать на русском

Суд постановив відмовити у задоволенні позову та зобов’язав компенсувати витрати сторонам обвинувачення

Читать на русском
новини Києва, культурна спадщина
«Квіти України» внесли до об’єктів культурної спадщини Києва

Суд постановив відмовити у задоволенні позову та зобов’язав компенсувати витрати сторонам обвинувачення

Подільський районний суд м. Києва відмовив у задоволенні позову забудовника «Квітів України» у справі проти активіста Тараса Грицюка. Забудовник раніше подав до суду на активіста за «розповсюдження неправдивої інформації, яка зашкодила діловій репутації компанії». Що саме захищали київські активісти?

У вересні 2021 року ПАТ «Квіти України» подало в суд на активіста за «подання неправдивої інформації в інтерв’ю телеканалу «1+1», що зашкодило діловій репутації компанії». Забудовник також подав позов проти «1+1» та народного депутата від партії «Слуга Народу» Дмитра Гуріна. Тарас Грицюк вважає, що план забудовника був таким: залякати активістів, вказати медіа «їх місце» та показати всім, що свавілля забудовників можливе.

«На мою думку, план забудовника був простий як двері: залякати активістське середовище судовими позовами, вказати медіям їхнє місце, що якщо будете висвітлювати цю всю історію ми не побоїмось судитись з самиими 1+1; показати всім, що девелоперське свавілля можливе, через недосконалість та дірки в містобудівному законодавстві. Якщо ти власник, то можеш намагатись втілювати всі свої нереалізовані фантазії і з думкою сусідської спільноти, тих хто живе довкола можеш не рахуватися», - написав активіст на своїй сторінці у соцмережі.

Грицюк додав, що після понад дворічної судової справи, правосуддя перемогло, суд постановив відмовити у задоволенні позову забудовника та зобовязати його компенсувати витрати сторонам обвинувачення  на правову допомогу.

«Сама інституція "Квітів України" яка діяла в стінах однойменної будівлі була унікальним феноменом свого часу: оранжерея, виставковий квітковий центр, майже ідеально спланований публічний простір з озеленненням, магазин квітів та науково-дослідницький ботанічний центр в одній будівлі це вже щось. Саме бажання справедливості, зберегти унікальні зразки архітектури та міських ландшафтів, яким вдалось дожити до наших часів і рухало частиною руху за збереження міської забудови доби модерністських ідей», - зауважив активіст.

Нагадаємо, що у червні 2021 року з будівлі «Квіти України» зрізали багаторічний виноград, а в липні розпочали демонтаж фасаду – тоді суд наклав арешт на будівлю та заборонив будь-які роботи. У серпні того ж року «Квіти України» внесли до об’єктів культурної спадщини Києва, а Мінкульт визнав будівлю пам’яткою архітектури.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.