В Ірпені людям видаватимуть конфісковану зброю з США - подробиці

Зброя необхідна людям для самозахисту

Конфіскована зброя
Третя партія конфіскованої зброї з США для України

До України прямує третя партія зброї-конфіскату з США. Вона складається з новеньких AR-15, які передадуть в приватну власність громадянам-членам добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ) Ірпеня. Частина гвинтівок принципово піде жінкам, які пережили окупацію.  

Як розповів народний депутат Мар’ян Заблоцький, процес передачі зброї-конфіскату з США не з легких. Наша країна зіштовхнулась зі складною опозицією Сполучених Штатів.

"Окремі представники з округів з великою присутністю етнічних росіян образились і робили все, аби зупинити цю програму. Що абсолютно не дивує. Але завдяки топлогістиці від Марко Груела нічого в них не вийшло", - вказав Заблоцький. 

За його словами, США щороку витрачає приблизно 130 мільярдів доларів на поліцію. На їх складах — тони надлишкового обладнання, яке можна залучити при продовженні активної адвокаційної кампанії.

"З цими постачаннями зброї ми прорубали логістичний та юридичний механізм реалізації, який тепер можна масштабувати. Це було основним завданням", - наголосив Заблоцький.

Чому зброю отримають саме представники ДФТГ Ірпеня та жінки, які пережили окупацію

Цій події передувала поїздка української делегації, зокрема мера Ірпеня Олександра Маркушина до Маямі у листопаді 2022 року. Тоді Маркушин та мер Маямі підписали угоду про побратимство між містами та домовились про передачу зброї. 

"Якби ця зброя була у всіх з самого початку війни, то росіяни не зайшли так далеко. Люди вже зустрічали б їх на кордоні зі зброєю. Її передача є важливою для нашої громади", - говорив Маркушин під час першої передачі конфіскованої зброї. 

Передача першої партії конфіскованої зброї 

Ще в серпні 2022 року на сайті департаменту поліції Маямі з’явилася сторінка "Guns 4 Ukraine" (Зброя для України), на якій сказано, що місто запустило програму добровільного викупу зброї, щоб допомогти у забезпеченні безпеки та захисту України. В обмін на стару, невикористану чи знайдену зброю пропонувалися подарункові картки: на 50 доларів за короткоствол, на 100 доларів – за дробовик чи гвинтівку, на 150 доларів – за потужну штурмову гвинтівку (калібр 223, AR-15, AK-47). До викупленої у населення зброї поліція додала конфісковану – за різні порушення або вилучене у бандугруповань. 

15 вересня до Києва прибула перша партія зброї. 101 одиницю зброї отримали від поліції Маямі, а до неї – 148 тисяч набоїв. Партію передали поліції Ірпеня.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube