У Шевченківському суді Києва підірвався підозрюваний: хто такий Ігорь Гуменюк

У Шевченківському суді Києва підірвався підозрюваний: хто такий Ігорь Гуменюк

У середу, 5 липня, близько 18 години пролунав вибух в приміщенні Шевченківського суду. В цей час там йшло розглядання справи Ігоря Гуменюка, якого обвинувачують підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року.

Як стало відомо, військовослужбовці конвойної служби Нацгвардії привезли до приміщення підсудного, який з невстановлених обставин підірвав у приміщенні суду (попередньо вбиральня) невідомий вибуховий пристрій. Передає Інформатор.

Вибух вчинив боєць батальйону "Січ" Ігор Гуменюк, якого обвинувачують підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Тоді внаслідок вибуху троє бійців Нацгвардії загинули, понад 140 людей зазнали поранень. Сьогодні суд повинен був продовжити Гуменюку запобіжний захід — він утримується в СІЗО.

Перші вибухи пролунали під час конвоювання Гуменюка із зали судових засідань, на якому було вирішено питання продовження строку тримання під вартою.

Попередньо встановлено, що обвинувачений, якого доставили в суд для участі у судовому засіданні, перебуваючи у вбиральні, вчинив спробу втечі з-під варти. При цьому він використав невстановлений вибуховий пристрій.

Пізніше підсудний зачинився всередині конвойного приміщення.

У Шевченківському суді Києва підірвався підозрюваний: хто такий Ігорь Гуменюк 1

Очільник МВС Ігор Клименко написав, що правопорушник, причетний до вибуху в суді, загинув на місці події. За попередньою інформацією, він підірвав себе. Також, за словами міністра, під час штурму приміщення були поранені двоє бійців КОРДу.

Також голова МВС Ігор Клименко заявив на брифінгу, що слідство встановлює, яким чином у розпорядженні підозрюваного опинилася вибухівка.

"Ми не знаємо, де знаходилися вибухові пристрої, поки невідомо, чи проніс він їх у будівлю суду, чи вони вже там були", — заявив Клименко.

Він 6також підтвердив, що вибухи вчинив, попередньо, Ігор Гуменюк.

Очільник Нацполіції Іван Вигівський поінформував, що станом на 20:20 спецоперація правоохоронців на місці події в Шевченківському суді завершилась. Слідчі кваліфікували подію як замах на життя працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 15, ст. 348 ККУ) та замах на втечу з місця позбавлення волі або з-під варти (ч. 2 ст. 15, ч. 2 ст. 393 ККУ).

О 21:30 в будівлі суду пролунав ще один вибух. попередньо - там працюють вибухотехніки.

Хто такий Ігор Гуменюк

Про Ігора Гуменюка відомо, що він очолював Кам'янець-Подільський осередок ВГО "Сокіл", брав активну участь у Євромайдані, потім - пішов добровольцем на фронт, брав участь у боях на Курахівському напрямку та у Пісках.

Затримали Гуменюка під час мітингів у серпні 2015 року, коли ще тодішня влада голосувала за "особливий статус Донбасу". У ході протистоянь з правоохоронцями під Верховною Радою стався вибух бойової гранати, унаслідок чого було поранено десятки осіб, чотири нацгвардійця загинули.

На місці подій затримали Ігоря Гуменюка. Він, за словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, мав при собі чеку від гранати та ще одну - нерозірвану. Попередньо причетність до вибуху Гуменюка було встановлено і на відзнятих журналістами кадрах.

Проти Гуменюка відкрили провадження за чотирма статтями, однак мітингувальника "взяло під крило" ВО "Свобода" (активістом якого він і був до вказаних подій), об'єднання забезпечило підозрюваного адвокатами.

Публічні слухання у справі суд відновив тільки у лютому 2022 року. Через те, що справа тягнулась понад 7 років, захист Гуменюка наполягав на зміні йому запобіжного заходу.

Суд інкримінував Гуменюку звинувачення за 4 статтями Кримінального кодексу. Якщо його провина була б доведена, то йому загрожувало б довічне ув'язнення. Проте з 2015 року суд не виніс вироку, адже Гуменюк відкидав будь-які звинувачення, а своєї провини не визнавав. 5 липня 2023 року підозрюваного привезли у Шевченківський райсуд, аби обрати йому новий запобіжний захід, проте він влаштував вибух.

Всі новини про ДТП та інші порушення законів читайте в розділі — ТРЕШ.

Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.

Платон Бережний

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.