У Києві в росіян вилучать 4-поверхову садибу та приміщення в Інституті імені Патона - фото

Богдан Пономаренко

Перелік майна, що РНБО планує примусово перевести в держвласність, оприлюднив депутат Ярослав Железняк

У Києві ще є власність, що належать російським компаніям чи громадянам, та має бути відчуджена до державної власності. На цьому тижні Кабмін розглянув перелік об'єктів, що надала йому РНБО, та прийняв відповідне рішення про примусове вилучення. Зазчичай йдеться про зареєстровані корпоративні права рф та її резидентів. Проте в ряді випадків є й майнові комплекси, і цілі будівлі, що належать російському бізнесу чи структурам, афілійованим з ним.

Про це йдеться в проєкті рішення РНБО, що було оприлюднено депутатом Верховної Ради Ярославом Железняком на цьому тижні. Зокрема, за адресою вул. Івана Гонти, 3А знаходиться майновий комплекс Міжреспубліканської асоціації ділового та науково-технічного співробітництва газових господарств. Вона належить державним підприємствам рф "Мосгаз" та "Ленгаз" і, згідно рішенню, має бути вилучене примусово протягом місяця з дня введення в дію рішення Радбезу. Судячи з даних сервісу Google maps, йдеться про приміщення, розташовані всередині 5-поверхової будівлі радянської побудови.

Державі передадуть також майновий комплекс Асоціації "Високонадійний трубопровідний транспорт" за адресою вул. Казиміра Малевича (Боженка), 11. Саму організацію створено за участі АТ "Газпром", і його структурних підрозділів. Напевно, українське підприємство зареєстровано в Інституті електрозварювання ім. Є. Патона, що якраз розташовано за вказаною адресою. Саме Інститут, як зазначено в документах, є українським співвласником "високонадійного транспорту".

Буде передано державі і майновий комплекс за адресою вул. Олегівська, 3 на Подолі, що належить ТОВ "Газпром експорт". В супровідних документах зазначено, що представництво фінансується за рахунок коштів, що надходять з рф. На сервісі Google maps видно, що це стильна 4-поверхова будівля з паркінгом та прибудовою для охорони.

Маленькі перемоги киян - садиби Барбана та Солтанова

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що наприкінці листопада кияни святкували маленьку перемогу. Мінкульт визнав садибу Барбана на вул. Обсерваторній, 6 пам'яткою архітектури. Питання обліку, захисту та збереження пам'яток культурної спадщини піднімалося президентом на засіданні РНБО ще в серпні 2021-го. Тоді ж КМДА отримала доручення взяти Садибу Барбана на облік, та зобов'язати власника відновити зруйновану частину будівлі.

Також в листопаді було прибрано будівельний паркан, що встановили навколо садиби Солтанова на вулиці Хорива, 18. Це сталося ще 2021 року, офіційно - нібито для проведення реставраційних робіт. Проте Історичну будову планували реконструювати, надбудувавши ще два поверхи, стверджують активісти - охоронці міста.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

No ad for you