У Києві майже півсотні будівель і приміщень незаконно вивели з комунальної власності

Прокуратура й КМДА намагаються повернути громаді цілі споруди й окремі приміщення, які перереєстрували на різних громадян чи компанії, або й просто фізично захопили їхні колишні орендарі

Будинки комунальна власність
Будівлі по вул. Івана Франка, 26 у центрі міста та вул. Георгія Гонгадзе, 8 на Виноградарі, захоплені в громади Києва

У Києві є майже 50 об'єктів нерухомості, які були незаконно виведені з комунальної власності, і які прокуратура й КМДА намагаються повернути громаді столиці. Йдеться про приміщення, які перереєстрували на різних громадян чи компанії, або й про ті, що були фізично захоплені колишніми орендарями. Цікаво, що в судовому порядку приміщення й цілі будівлі таки вдається повернути - ще у 2020 році таких об'єктів було більше сотні.

Наразі 47 будівель та приміщень загальною площаю майже 19,5 тисяч кв.м були незаконно виведені з комунальної власності, або просто захоплені своїми колишніми орендарями. Про це виданню КиївВлада розповіли у Департаменті комунальної власності КМДА та у районних адміністраціях Києва. Найбільшим таким об'єктом нерухомості є будівля на просп. Георгія Гонгадзе, 8 - її площа складає 3,4 тисячі "квадратів".

В усіх випадках, каже міська влада, ведеться робота щодо повернення майна. КМДА та правоохоронці ініціюють судові спори й кримінальні провадження за фактами порушень, у тому числі при перереєстрації будівель та приміщень на "нових власників". У лідерах із втрати майна є Шевченківська й Печерська РДА - на їхніх балансах обліковується, відповідно, 10 та 9 таких об'єктів. А от на Оболоні, у Святошинському й Деснянському районах немає жодної такої будівлі чи приміщення.

Міська влада повідомила також вартість деяких із захоплених будівель. 12 споруд чи приміщень коштують загалом 8,8 млн грн; у 11 випадках йдеться про залишкову "балансову" вартість - вона зазвичай нижче ринкової. А низка об'єктів і зовсім має нульову балансову вартість, що, звісно, не свідчить про те, що вони не є цінними спорудами.

Житній ринок хочуть перетворити на мега-фудкорт з теплицями, а готель "Салют" - продати на аукціоні

Нагадаємо, днями Інформатор розповів про те, що столичний Житній ринок хочуть перетворити на мега-фудкорт, ще й влаштувати там теплиці. Про це розповіли на презентації проєкту ревіталізації будівлі й самого торговельного простору, запропонованого інвестором Андрієм Журжієм і його компанією "Inzhur".

Також ми писали про те, що Нацбанк України через суд домігся дозволу на продаж будівлі готелю "Салют", розташованого у самому центрі Києва. Тепер будівлю площею 12,2 тисячі "квадратів" можуть будь-якої миті виставити на торги. Зважаючи на те, що НБУ домагався дозволу на продаж будівлі - скоріше за все, їх таки реалізують найближчим часом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube